Nike Fuelband po pár týždňoch

Ako iste všetci viete, z Anglicka som si priviezol aj pár celkom zaujímavých zariadení. Jedným z nich je aj náramok od spoločnosti Nike, nazvaný Nike Fuelband. Na čo toto zariadenie slúži, a ako som s ním spokojný zhruba po dvoch týždňoch aktívneho používania, si povieme v nasledujúcom článku.

Dizajn

Dizajnovo je Nike Fuelband skutočne veľmi jednoduchým, avšak pritom elegantným zariadením. Jedná sa o náramok vyhotovený s pružného materiálu. JEho hlavnou časťou je displej poskladaný s množstva malých LED diód. Pod displejom sa nachádza farebný progress bar, ktorý zobrazuje postup, ako sa vám darí pri zbieraní FUEL jednotiek, a pri plnení denného cieľa. Ale k tomu sa ešte dostaneme.

Ďalej zobrazuje údaje o krokoch, či spálených kalóriách, no a samozrejme čas. No a vedľa displeja sa nachádza tlačidlo na prepínanie údajov. Fuelband slúži aj ako veľmi štýlové hodinky. Dodáva sa v troch farebných prevedeniach. A to v Ice White, krásnej priehľadnej bielej, Ice Black, priehľadná čierna a black. Pri ice farbách je vidno až do vnútra Fuelbandu. Poďme sa však pozrieť ako to celé funguje, a čo je to ten FUEL.

Funkcionalita

Nike Fuelband funguje na princípe accelerometra, ktorý je v tomto zariadení zabudovaný, a  pri pohybe rukou vám počíta každý váš krok. Tak isto vypočítava aj spálené kalórie, no a pravdepodobne s týchto hodnôt vypočitava jednotky FUEL, ktoré vymyslela spoločnosť Nike. Keď teda ideme Nike Fuelband použiť, najprv zasurfujeme na stránky Nike, kde si vytvoríme svoj profil, stiahneme Nike+ connector prípadne aplikáciu pre iPhone.

Tak isto si môžeme zadať,  cieľovú hodnotu FUEL, ktorú chceme na daný deň spotrebovať, či si stanoviť vyšší cieľ a nastaviť aj to koľko FUEL jednotiek chceme dať povedzme za dva týždne. Nuž a po týchto nastaveniach už stačí len Fuelband nasadiť na ruku a používať. Samozrejme nesmieme zabudnúť na jednu dôležitú vec, a to je pravidelne synchronizovať údaje tesne pred polnocou, keďže o polnoci sa Fuelbend vždy vyresetuje aby bol pripravený merať vaše hodnoty na nasledujúci deň.

Záver

Nike Fuelband je celkom zaujímavý motivačný náramok, je zaujímavé sledovať na progressbare váš denný postup k vytúženému dosiahnutiu povedzme  2000 FUEL jednotiek. A na mňa tento náramok pôsobí dosť motivačne. Dokonca motivačnejšie ako konkurenčný Fitbit One. Nike Fuelband má však dve nevýhody. Jedna je technologická. Tým že Fuelband máte na ruke, a tým že funguje na princípe accelerometra, tak nie je schopný merať kroky vtedy, ak v danej ruke nesiete nejaký predmet, keďže vtedy je ruka v stabilnej polohe a nehýbe sa.

Ďalšou obrovskou nevýhodou je jeho dostupnosť, či skôr nedostupnosť. Pokiaľ mám správne informácie, dostupný je zatiaľ len v UK, USA a Kanade. Kedy bude dostupný aj na Slovensku, bohužiaľ nie je známe. Tak či onak sa jedná o veľmi zaujímavé zariadenie, ktoré vás môže účinne motivovať k lepším výkonom a k aktívnemu pohybu.