NGLS meetup 2 dopadol na výbornú

Týmto postom tak trocha splácam dlh voči piatkovému NGLS meetupu. Prvý NGLS meetup som akosi nezachytil, ale povedal som si, že ak bude ďalší určite idem. Ten druhý sa konal v piatok v AUPARK Tower v priestoroch firmy die Berater, ktorej sa týmto chcem poďakovať, že nám umožnila stretnúť sa práve v ich priestoroch.

Téma druhého NGLS meetupu bolo to pravé orechové pre mňa. Hovorilo sa totiž o tom, čo sa ma ako internetového fanatika dotýka priam bytostne. To jest hovorilo sa o sociálnych sieťach, či o diskusiách na internete. V prípade internetových diskusií sme prebrali aj to ako sa brániť proti takzvaným trollom. Teda ľuďom, ktorý vás neustále v diskusii budú napádať a útočiť aj keď vedia, že to nie je pravda. Jedna možnosť, je prosto ich ignorovať, nech si vypisuje, alebo nasadiť dáky diskusný systém s filtrom. Totiž ak odpovedáte, iba trolla posilňujete. Ďalej sme samozrejme preberali aj veci okolo Facebook, či Twitteru.

Samozrejme nebol by som to ja keby sa nezadaril menší trapas aj na tejto akcii. A čo sa stalo ? Nuž trocha ma dostal iPad. Totiž bol som prihlásený na Facebooku a čo čert nechcel dáka dobrá duša postla práve video. Samozrejme ja šikovný som sa nechtiac dotkol prstom tlačidla play a video sa spustilo celkom nahlas 🙂 Týmto sa ešte raz ospravedlňujem za tento menši fail.

 

Po samotnej prednáške a diskusii sme sa presunuli na menšie posedenie do Scotish pubu. A nasledoval odchod domov. Ja s Adamom Debnárom sme sa pobrali skôr keďže Adam bol tak láskavý a odviezol ma na Nivy, za čo sa mu chcem touto cestou poďakovať. Ivane Sendeckej ďakujem za toto super stretnutie a už teraz sa teším na meetup číslo 3, kde určite nebudem chýbať.