Nexus One iPhone killer ?

Tak sme sa s Tomášom Tatarkom na ICQ bavili, že či je Nexus One od Google lepší ako iPhone. Pravdupovediac, aj keď som veľkým fanúšikom firmy Google, tak v tomto prípade ma Nexus One nejako extra  neoslovil. Príde mi to ako zariadenie, ponúkajúce, všetky Google služby v mobilnej podobe pekne po kope. Nič viac nič menej. iPhone my v tomto ohľade príde oveľa praktickejší a použiteľnejší. Viem Nexus One je prvý mobil s oficiálnym požehnaním Google. Ale aj tak ma nejako veľmi neoslovil. Od dizajnu až po už spomínanú funkcionalitu. Oproti Nexus One existuje na iPhone veľké množstvo aplikácií. Od produktivity práce počnúc, a streamovaním live videa na Qik či Ustream končiac. Možno tento post vyznie trocha Hulánovsky, ale podľa mňa je to zatiaľ tak, že iPhone má prosto navrch, či chceme alebo nie. No a Google Nexus One sa bude musieť veľmi snažiť, aby porazil iPhone. A čo si myslíte vy Nexus alebo iPhone ? Ktorý s týchto  mobilov najviac pozdáva Vám ?

6 názorov na “Nexus One iPhone killer ?

 1. Neviem, prečo to ľudia volajú Google Mobil, keď sa to ničím nelíši od TMobile G1 a podobne. S Googlom okrem systému to má málo spoločného

 2. Hulan ma celkom pravdu, je to obyčajné pda od HTC s Androidom, nič viac, nič menej, nič prelomové. Teda možno trochu menej ako HTC Hero a Magic, keďze je to holý Android bez Sense. Android má pred sebou ešte dlhú cestu, kým bude použiteľný.

 3. Mam uplne iny pohlad na vec a z ineho smeru. Nexus One je telefon s Androidom, tuto verziu OS budu mat aj ostane zariadenia s tymto systemom takze to v com ma teraz naviac od svojich bracekov sa dorovna.

  Neviem o akom pozehnani od Google hovoris, ved maju OS a ten ponukaju kazdemu kto ma zaujem. Zadarmo. To ze si vyrobili vlastny, aj ked je to HTC beriem ako marketingovy tah na spropagovanie.

  Podla mna Android ako platforma urcite predbehne Apple, o tom vobec nepochybujem. Je to velmi kvalitny OS, dobre sa pren pisu aplikacie v porovnani s OSX co je v iPhone to je milion a jedna. Napisat nieco pre iPhone je cista onania.

  Pocet aplikacii by som nebral ako relevantny ukazovatel lebo 98 percent veci na iPhone su ciste blbosti. To musi kazdy uznat, ze kolko z toho je na nieco dobre. Android je na tom velmi dobre, aplikacie pribudaju a su pouzitelne.

  Zhrnute a podciarknute: Nexus One iPhone nepredbehne, Android iPhone resp. mobilny OSX ano.

 4. Hardverovo na urovni HTC HD2, akurat s mensim displayom a podla mna menej podarenym dizajnom. iPhone urcite zostava kralom aj nadalej. Google ale v tejto oblasti este len zacina! Ja verim, ze sa budeme mat na co tesit. Mimochodom Nexus One vyrabaju chlapci z HTC, zly preto urcite nebude 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.