Nedeľník 11,5 textovka

Tak priatelia je tu Nedeľník 11,5 Textovka. Prečo  11,5 a prečo textovka, tak to vám hneď vysvetlím. Pôvodne som chcel Nedeľník číslo 12 natáčať priamo na Notebook Expo.

Lenže zdravotný stav to zariadil trocha inak, a natáčanie regulárneho Nedeľníka sa zatiaľ odkladá. Uznajte, že huhňajúci, kašľajúci a do kapesníka smrkajúci moderátor by veru vábne  nevyzeral.

A tak som si povedal, že s videom počkám, až keď budem fit.  Ale rozhodol som sa vynahradiť vám to aspoň textovým súhrnom správičiek za tento týždeň. Takže poďme na to.

Facebook a jeho novinky

Tento týždeň sa nesie v znamení Facebooku a boomu okolo jeho launchera Facebook Home. Launcher bol vydaný oficiálne včera. Avšak aktualizácie Facebook Messengera a Facebook aplikácie umožňujú využívať elegantné Chatheads aj bez launchera.

Tý paranoidnejší poukazujú na to, že launcher chce dáko priveľa práv pri inštalácii do vášho telefónu. Ja keďže nie som paranoik, tak mi takéto niečo problém nerobí. No a čo sa oných obmedzení na krajinu pri sťahovaní launchera týka, vždy sa nájde cesta ako na to no nie ?

Aj Twitter má novinky

V tieni boomu okolo Facebooku trocha ostal Twitter. Ten tiež totiž spúšťa celkom zaujímavú novinku.  Na samostatnej adrese music.twitter.com budete totiž môcť sledovať najnovšie hudobné trendy, ktoré frčia na tejto sociálnej sieti.

Twitter sa pravdepodobne inšpiroval hastagom #music ktorý ľudia údajne často používajú na označenie toho čo počúvajú. Vraj by mali byť podporované služby ko YouTube, Spotify, Soundcloud a iné. Nuž uvidíme ale vizerá to celkom zaujímavo čo poviete ?

 Hospodárske noviny a nový majiteľ

Lenže rušno a celkom veselo bolo aj na Slovenskom mediálnom trhu. Tento týždeň totiž definitívne zmenili majiteľa  naše Hospodárske noviny. Novým majiteľom HN sa stal český veľkopodnikateľ Andrej Babiš prevzatím vydavateľstva Ecopress. Som zvedavý či sa táto kúpa nejako prejaví aj na obsahu alebo ostane všetko pri starom.

Google a spravovanie účtov po smrti

Google v týchto dňoch okrem toho že čelí problémom s Google Glass, prirpavil celkom zaujímavú novinku. Ono málo kto sa asi zamýšľa nad tým, že aj naše dáta na internete sú vlastne naše dedičstvo a tak trocha duševné vlastníctvo, a málo z nás a si premýšľa nad tým čo dátami ak nebodaj umrieme.

V Google mysleli aj na toto, a vyvinuli službu, kde si nastavíte, čo sa má stať s vašimi dátami keď sa vám stane to najhoršie, a váš účet nebude aktívny veľmi dlhé obdobie.

Funguje to tak, že si zvolíte buď preposlanie dát vašim príbuzným alebo ich zmazanie. Aby sa však redišlo nechcenému zmazaniu Google pošle SMS blízkej osobe či sa táto nešťastná udalosť ozaj stala.

 Apple a iRadio

No a aby sme tento súhrn nekončili tak brutálne pesimisticky, novinky má ja spoločnosť Apple. Apple je údajne blízo k podpísaniu zmluvy o streamovaní hudby. Ak by sa všetko podarilo, mohla by vzniknúť služba zdarne konkurujúca službám ako Pandora, Spotify, či Deezer. Nuž uvidíme.

Tak priatelia, toľko Nedeľník 11,5 Textovka. Dúfam, že najbližšie vydanie už nepostihne žiadna nemilá katastrofa, a Nedeľník číslo 12 bude už riadne vydanie formou videa