Nápad do pléna: Čo tak Orange Android alebo iPhone aplikácia ?

Pred časom ma napadla taká vec. Dopredu upozorňujem, že sa jedná o čistý nápad a v programovaní som uplná lama, laik, amatér, proste neviem to. Ale. Ale napadlo ma, že by bolo celkom pekné keby mal napríklad Orange aplikáciu pre Android, či iPhone. A čo že by táto aplikácia mala vedieť ?

Nuž moja čisto laická predstava je, že by som si pomocou aplikácie ako klient vedel skontrolovať live, koľko som pretelefonoval, a koľko budem za to platiť. A myslím nie len finálnu faktúru, ale povedzme live updaty. Teda kedykoľvek aplikáciu otvorím viem ako som na tom momentálne. Ďalej by bolo samozrejmosťou možnosť objednať si ďalšie služby u operátora priamo z mobilu. Prípadne priame spojenia na podporu. Neviem na koľko je toto technologicky realizovateľné, ale osobne by sa mi podobná aplikácia páčila.

2 názory na “Nápad do pléna: Čo tak Orange Android alebo iPhone aplikácia ?

  1. Otázne je odkiaľ by si chcel čerpať dáta. Mňa napadla podobná aplikácia, avšak podstata ostala zachovaná. Oslovil som jednu spoločnosť ktorá vyvíja aplikácie a nakoniec sme sa zhodli na tom, že pokiaľ nebude na podobných aplikáciách spolupracovať priamo operátor je nemožné aby takáto aplikácia fungovala.

    Pri O2 je možné meranie spotreby aj bez toho aby na tom spolupracoval operátor. Jedna sadzba, jedna minutáž nič obtiažne. Ja som myslel skôr na aplikáciu, ktorá by mala za úlohu to aby ti vyčlenila kedy z akého balíku voláš. Pozrieš na widget a vidíš že do t-mobile máš 100 min. do orange máš v tomto čase 2000 min. ale je to obtiažne na realizáciu.

    Ako prvý operátor ktorý predstavil Android aplikáciu na meranie spotreby je O2. Viď: http://www.mojandroid.sk/android-aplikacie/slovenska-android-aplikacia-o2-spotreba 
    Pre rýpalov – O2 mám zo všetkých operátorov najmenej rád a sám O2 nemám.

Nie je možné pridávať komentáre.