Na Slovensko prichádza Nokia Lumia 720

Bratislava, Nokia Lumia 720, zmes high-endového štýlu a inovácie pre sociálne aktívnych používateľov prichádza na slovenský trh. Nokia 720 ponúka high-endový fotoaparát, najnovšiu Nokia navigáciu a unikátnu integrovanú sociálnu skúsenosť Windows Phone 8. Orientačná cena modelu Nokia Lumia 720 je 349 eur a bude dostupná v nezávislej distribučnej sieti a vo voľnom predaji u vybraných operátorov*,  a to od 15. mája 2013.

Exkluzívna Carl Zeiss optika so svetelnosťou f1.9 zaistí ostré a jasné obrázky kedykoľvek, počas dňa i v noci. Predný fotoaparát s rozlíšením 1,3 megapixelov a širokouhlým objektívom je ideálny pre skupinové portréty alebo videohovory. S výkonným hardwarom a výbavou Nokia, ako je Cinemagraph, Doplnky fotoaparátu a Glam Me umožňuje jednoducho fotografovať a zdielať úžasné fotografie.

„Nokia Lumia 720 jasne demonštruje stratégiu nášho portfólia”, povedala Jo Harlow, výkonná viceprezidentka pre chytré telefóny Nokia. „Vybrané inovácie z našich high-endových produktov posúvame do nižších cenových hladín a tým ponúkneme lepšie zážitky pri telefónoch strednej triedy.“

Nokia Lumia 720 bude k dispozícii v piatich farbách v oceňovanom unibody dizajne, ktorý vyčnieva z davu. Zaoblený 4,3” Clear Black displej s technológiou Super sensitive touch ponúka dokonalý zážitok z ovládania, vďaka inovatívnemu uloženiu ponúkne displej širšie pozorovacie uhly a vyšší jas vďaka softwarovým úpravám. Voliteľný bezdrôtový nabíjací kryt prináša ďalšiu inováciu, ktorá bola prvýkrát k dispozícii v chytrom telefóne Nokia Lumia 920.

700-nokia-lumia-720-color-range

Nokia Lumia 720 tiež prichádza s plnou sadou aplikácie HERE, ktorá zahrňuje HERE Mapy, HERE Drive s plnohodnotnou turn-by-turn navigáciou a HERE Transit. Vďaka prepojeniu s NFC môže byť hudba jednoducho prenášaná z telefónu Nokia Lumia 720 priamo do NFC príslušenstva, ktoré to umožňuje, ako napríklad JBL PlayUp prenosného reproduktoru, a to jednoducho fyzickým priblížením oboch zariadení.

Vďaka Windows Phone 8 ponúka Nokia Lumia 720 tiež možnosť umiestniť si zoznamy obľúbených skladieb alebo obľúbené HERE trasy priamo na úvodnú obrazovku. So živými dlaždicami s nastaviteľnou veľkosťou, aplikáciou Ľudia pre jednoduchý spôsob, ako zostať v kontakte s priateľmi a jedinečnými skúsenosťami s aplikáciami, ktoré sú založené na panoramatickom dizajne Windows Phone, ponúka Windows Phone 8 osobnejšie zážitky s chytrým telefónom.

„Sme veľmi nadšení z nového chytrého telefónu Nokia Lumia 720, ktorý je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon S4 Plus, mobilným procesorom optimalizovaným pre Windows Phone 8“, hovorí Cristiano Amon, výkonný viceprezident spoločnosti Qualcomm Technologies a jeden z prezidentov Qualcomm Mobile Computing. „Spotrebitelia dostanú príležitosť vyskúšať si super rýchle pripojenie a surfovanie na internete hladko a bez námahy. Užijú si graficky náročné mobilné hry a ich batéria vydrží na jedno nabitie omnoho dlhšie. To všetko sú funkcie, ktoré zákazníci vyžadujú od chytrých telefónov.“

 

 

Nokia Lumia 720

Operačný systém

Windows Phone 8

Lokalizačné a mapové služby HERE

Bezplatná aplikácia HERE Maps, bezplatná aplikácia HERE Drive, a bezplatná aplikácia HERE Transit (môžu byť zaúčtované poplatky za prenos dát)

Displej

4.3” ClearBlack WVGA LCD, 2.25 D Gorilla Glass 2.0, Super sensitive touch citlivý na dotyk nechtov a pri používaní rukavíc

Batéria

2000 mAh battery + voliteľný kryt pre bezdrôtové dobíjanie

Procesor

1.0 GHz dvojjadrový Snapdragon S4

Fotoaparáty

Hlavný: 6,7 MPIX, BSI, F1.9, Auto-Focus, Carl Zeiss, LED blesk, HD 720p 30 fps

Predný: Skype HD širokouhlá (1.3Mpix)

Pamäť

 

512 MB RAM

8GB veľkokapacitná pamäť

Podpora microSD kariet až do 64GB

7GB bezplatného miesta v úložisku SkyDrive

2 názory na “Na Slovensko prichádza Nokia Lumia 720

  1. Ahoj, ako je to s 720 a Here maps/drive, je moznost si stiahnut offline mapy aj inych statov, madarsko, cesko, chorvatsko? Vdaka Martin

    • Ahoj myslim že by to malo isť ale celkom istý si nie som.

Nie je možné pridávať komentáre.