Na čom vzniká tento blog a videocast Nedeľník nahliadnutie do kuchyne

Priatelia povedal som si, že v tomto poste vám trocha poodhalím, na akej technike vzniká tento blog, respektíve, aké technológie prípadne aplikácie využívam vo svojom každodennom živote geeka a tak isto pri písaní postov, takže poďme pekne na to.

 Desktop

Ešte donedávna som bol pravoverným používateľom PC s Windows, dokiaľ som akosi neukončil karéru relatívne aktívneho hráča. Keďže taký CounterStrike som hral temer denne. Objavil som totiž krásu počítačov Apple, a od tej chvíle už akosi nebolo cesty nazad.

Takže pri výbere nového desktopu, padla voľba na produkt Apple a to konkrétne na Mac mini,ktorý som jemne vyupgradoval o SSD disk a  8GB RAM. Monitor k nemu používam klasický už trocha zánovný Benq 23 palcov, avšak funguje spoľahlivo, tak prečo to meniť no nie ? Myš používam klasiku Apple Magic Mouse a klávesnicu bezdrôtovú Apple wireless keyboard. Ani neviem prečo, ale nejako mi viac sedí veľkosť tejto klávesnice ako jej drôtová verzia.

 Notebook

Veľmi dobre viete, že relatívne často cestujem, či už po rôznych konferenciách alebo na dovolenku, a vždy píšem príspevky aj z dovolenky. Hľadal som teda riešenie, ktoré bude mobilné, a dostatočne výkonné. Voľba padla na MacBook Air 11 palcov, model  myslím že je to mid 2012. Tento notebook je jednak výkonný, a hlavne je dostatočne ľahký pre cestovateľa ako som ja, a tiež ľavou zadnou zvláda strih videa v iMovie či FinalCut Pro.

Tablet

Ako už iste tušíte aj tu som zakotvil pri produktoch spoločnosti Apple. Môj starší iPad 2, ktorý používam viac doma ako zábavné multimediálne centrum, doplnil pred časom iPad mini WiFi 16GB. Ten je ideálny na poznámky na tlačové konferencie, ak sa mi zrovna nechce zo sebou ťahať notebook.

office

 Mobil

Ako primárny mobilný telefón používam iPhone 4S 16 GB. Tento mobil mi stačí na väčšinu vecí ktoré s ním robím. Teda od fotenia až po samozrejme telefonovanie. Inak rozmýšľam, že sa pokúsim použiť ho aj ako kameru pri natáčaní jubilejného nedeľníka číslo 10. A na čom vzniká Nedeľník ?

Nahrávanie videocastu

Videopodcást Nedeľník zatiaľ trpí trocha na experimentovanie s nahrávacími nástrojmi. Prvé časti Nedeľníka vznikali priamo na HD webcamere MacBooku Air.  Poslednú časť som nahrával na mojej staršej SONY HDD kamere.

Nedeľník čislo 10 sa pokúsim kompletne nahrať na iPhone a uvidíme čo to dá. Samozrejme vždy mi pri nahrávaní, alebo temer  vždy asistuje ako mikrofón iRig Mic od IK Multimedia.

 Konektivita a entertainment

Domácu konektivitu mi zabezpečuje klasické Magio od nášho milého Telekomu. Ako Wifi router mi slúži Apple Airport Extreme,ku ktorému mám pripojený 2TB externý záložný disk.

Na poschodí mi potom sígnál rozširuje Airport Express, ktorý zároveň používam aj ako zariadenie na šírenie audiosignálu cez AirPlay. No a YouTube či Vimeo sledujem niekedy aj na Apple TV.

 Záver

V tomto článku som vám dal trocha nahliadnuť do mojej kuchyne   a do toho na čom vzniká Nedeľník. Aj keď to môže vyzerať, že som totálna Apple ovca nie je tomu tak.

Dobre viete, že si rád vyskúšam novinky,a tak tu napríklad momentálne testujem SONY XPERIA Z. Smartphone ktorého recenzia je už takpovediac na spadnutie, a už teraz môžem povedať, že ma SONY veľmi milo prekvapilo.

 

4 názory na “Na čom vzniká tento blog a videocast Nedeľník nahliadnutie do kuchyne

Nie je možné pridávať komentáre.