Na čo je US Army bezpilotný raketoplán ?

V týchto dňoch svet obletela správa, že americká armáda, teda presnejšie námorníctvo, poslalo do vesmíru prvý bezpilotný raketoplán X37. Celkom by ma zaujímalo, čo plánuje US Army s týmto mini raketoplánom robiť. Keďže aké koľvek informácie o tomto projekte akosi zrazu podliehajú utajeniu. Človeka napadne všeličo. Predstavte si  pár desiatok takýchto mini raketoplánov, a dostanete celkom slušnú vesmírnu flotilu. Ak by sa napríklad vybavili laserami, tak pravdepodobne nebude problém zostreliť z obežnej dráhy akýkoľvek nepriateľský satelit. Prípadne ak ešte trocha zakonšpirujem, tak nebude problém zostreliť z obežnej dráhy aj akýkoľvek ciel na matičke Zemičke. Čo tomuto plavidielku dáva skutočne značný potenciál. Žeby sme sa o krok priblížili k hviezdnym vojnám a zbrojeniu na obežnej dráhe ? Nuž neviem. Možno keby armáda aspoň s časti poodhalila svoje plány s X37, klepla by konšpiračným teóriám trocha po prstoch, a mali by sme pokojnejší spánok. Takto naozaj len môžme hádať, čo že to tam chlapci hore poslali, a aké hračky si zase armáda skúša. Uvidíme možno sa to raz dozvieme. Len dúfam že s tej príjemnejšej stránky, a nie až keď už bude neskoro.

2 názory na “Na čo je US Army bezpilotný raketoplán ?

  1. Na to aby zostrelili satelit na obežnej dráhe alebo akýkoľvek cieľ na povrchu Zeme majú myslím svetové veľmoci už dávno dostatočné prostriedky. Skôr by som predpokladal využitie takýchto strojov v situáciach kedy by mohli byť životy posádky v ohrození, no ak sa bude jednať výhradne o techniku, nemusia sa báť médií aj v prípade kritických zlyhaní. Verejnosť skôr prežije rozpad bezpilotného raketoplánu ako smrť niekoľkočlennej posádky vyslanej do nebezpečnej misie.

  2. Na to aby zostrelili satelit na obežnej dráhe alebo akýkoľvek cieľ na povrchu Zeme majú myslím svetové veľmoci už dávno dostatočné prostriedky. Skôr by som predpokladal využitie takýchto strojov v situáciach kedy by mohli byť životy posádky v ohrození, no ak sa bude jednať výhradne o techniku, nemusia sa báť médií aj v prípade kritických zlyhaní. Verejnosť skôr prežije rozpad bezpilotného raketoplánu ako smrť niekoľkočlennej posádky vyslanej do nebezpečnej misie.

Nie je možné pridávať komentáre.