Mojich top 5 sc-fi postáv

Keď som už tak načal filmovú a seriálovú tematiku v minulom príspevku, rozhodol som sa, že sa s vami podelím o mojich top 5 sci-fi postáv. Som totiž dosť veľký fanúšik sci-fi žánru ako takého. Teda nie len jedného seriálu, či filmu. Takže poďme na to.

Mr. Spock – Teda aspoň tak sa tuším volala  postava Vulkánca v úplne originálnom StarTreku, ktorý sme žrali väčšina z nás, a za totáča hlavne z Rakúskej stanice ORF. Spock mi bol sympatický svojim faktickým vystupovaním, a obzvlášť sa mi páčili doberačky medzi Spockom a Dr MacCoyom, ktoré vždy napokon musel riešiť kapitán Kirk.

DarthVader – Možno sa čudujete, že sem dávam zrovna najzápornejšieho záporáka s celej ságy StarWars, ale Darth Vaderovi treba uznať jednu vec. Ten chlapík mal prosto štýl, aj napriek tomu že bol záporným hrdinom.

Robocop – Jasné kto kedysi nevidel filmy o Robocopovi, ten akoby ani neexistoval. V tej dobe bolo toto Sci-fi neskutičným hitom. A policajt pretvorený na kyborga bol sympatický hádam každému fanúšikovi sci-fi žánru.

Terminator – Samozrejme Arnold Schwarzzenegger a Terminátor v jeho podaní, to je prosto klasika. A jeho hláška Ill be back je dnes už pomaly fimovou legendou sama o sebe. Aj tento Terminator zachraňujúci našu matičku Zemičku, rozhodne patrí medzi mojich obľúbencov. Avšak iba v prvom filme.

 KITT – No jasné na záver klasika najklasikovatejšia. Kto by  nepoznal hovoriace auto KITT a jeho majiteľa Michaela Knighta v podaní Davida Hasselhoffa ? Klasický KnightRider bol jednoducho na svoju dobu geniálny seriál. Čo sa už až tak celkom nedá povedať o novom pokračovateľovi. Ale aj ten sa dal po čase, keď ste si zvykli na kopu noviniek celkom pozerať.

6 názorov na “Mojich top 5 sc-fi postáv

  1. Terminator 2 sa ti nepáčil? O:O trojku by som pochopil, ale 1ka a 2ka mi prídu rovnako kvalitné, inak to je pekný rebríček 🙂

  2. Terminator 2 sa ti nepáčil? O:O trojku by som pochopil, ale 1ka a 2ka mi prídu rovnako kvalitné, inak to je pekný rebríček 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.