Moje skúsenosti s Intel SSD diskami

Od istého času som na svojom PC  a notebooku prešiel n SSD disky. Možno si poviete, že robím najväčšiu blbosť ako sa len dá, budem možno počúvať argumenty, že veď ten SSD disk je príšerne malý a ni poriadne si na to nestiahnem. Ale ja to vidím takto. Som človek, ktorý hrá už iba  jednu maximálne dve hry. To zaprvé. Za druhé žijem značne online. Takže odkladanie dát mi riešia služby ako SkyDrive, či Google Drive, keďže kombinujem obe. Hudbu mi zabezpečuje Deezer, no a film si pozriem radšej v kine.

Takže ako som na tom ? Od spoločnosti Intel som  dostal na dlhodobý test dva kúsky  SSD diskov jeden 120GB zo série 320, a jeden novší 520 tiež s kapacitou 120GB, a už predtým som mal jeden 40GB SSD disk taktiež Intel. disky zo série 320 40GB a 120GB mám v mojom desktope,a treba povedať, že to bola naozaj veľmi dobrá voľba. Prenos súborov či celkový štart systému sa poriadne zrýchlil. Tak isto sa zrýchlil aj štart aplikácií. Nezapájal som zatiaľ disky do RAID, pretože priznám sa bez mučenia neviem ako to zapojiť. Ak viete ako dva SSD disky zapojiť do RAID budem rád za vašu pomoc. Toľko k desktopu, kde mi tieto dva SSD disky značne pomohly.

Menšiu haluz som zažil keď som šiel motnovať Intel SSD 520 120GB do notebooku Lenovo ThinkPad Edge  E125. Samo o sebe som s týmto notebookom nad mieru spokojný. Avšak SSD disk sa tam temer nevošiel. Nechápem čo dizajnéri v Lenovo stvárali a či je to zámer, alebo len blbá náhoda. Nakoniec som ho tam síce dostal, ale je to len tak tak s odretými ušami. Keď som to ukazoval chalanom či už v Inteli alebo zástupcom Lenovo, tak trocha obe strany nechápovo krútili hlavami. Ale nevadí disk je dnu. Síce jemne Lenovu upravil dizajn ale to nie je až také zlé. Oveľa lepšie je, že to podstatne zrýchlilo štart tohto notebooku.

Takže SSD disky áno alebo nie ? Nuž ja si myslím, že SSD disky určite áno, a budem ich presadzovať. Samozrejme  výber značky je už na vás aký disk si obľúbite. Mne SSD disky od Intelu vyhovujú, teda až na tento nepríjemný prípad s notebookom Lenovo Thinkpad Edge E125.

K Intel SSD diskom je inak dodávaný veľmi užitočný program, za pomoci ktoréhoo jednoducho naklonujete váš pôvodný disk jedna k jednej a potom len disky jednoducho vymeníte, bez nutnoti akejkoľvek inštalácie. Celkom užitočné nie ? A aký je váš názor na SSD disky ? Používate ich vo svojich  PC ? Keď tak akú značku a kapacitu preferujete  ?

2 názory na “Moje skúsenosti s Intel SSD diskami

  1. Testy testy testy. Porovnania porovnania porovnania. Ceny ceny ceny.

  2. Nejde vobec o dizajnerov Lenova, ale o to, ze si kupil zly disk. Pre tieto notebooky su potrebne 7mm SSD, ako sa udava v kazdej specifikacii – napr crucial m64 7mm, neviem, s kym si z Lenova vravel, ale toto vie kadekto. Klonovanie SSD nie je moc vdacny proces, neprospieva im to. BTW o pravopise sa nezmienujem, pomohlY a pod. je dost hardcore, ked uz Ti ten pravopis nejde, aspon si davaj bacha na preklepy, je ich tu kopa. A ano, SSD je super 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.