Mobile Monday bol tentoraz o geolokačných službách

Včera sa v Bratislavskom KC Dunaj uskutočnilo už druhé Mobile Monday. Tentoraz boli hlavnou témou najrôznejšie geolokačné služby. Spíkri boli na tejto akcii naozaj veľmi zaujímavý Ako prvý zo spíkrov vystúpil Pavol Magic zo spoločnosti Sygic. A ak sa podaktorý báli že pôjde o marketingové reči, tak sa tak našťatie vôbec nestalo. Pali predstavil spôsoby ako sa navigovalo v minulosti, dokonca ukázal aj akéhosi ručne poháňaného prapredka GPS navigácií. Samozrejme nemohli chýbať ani infošky o nie najšťastnejších Apple mapách v novom iOS 6. A mnoho iných zaujímavých faktov.

Ako druhý v poradí ma zaujal Peťo Netri, keďže jeho prednáška bola o službe Foursquare, ktorú tak rád využívam. Preberali sa možnosti využitia Foursquare s toho marketingového pohľadu, ale aj s pohľadu využitia API. Kde napríklad ukázal ukážku aplikácie premietanej na TV ako to bolo napríklad pri Foursqare day, alebo pri Social media party.

Ďalej sa začali predstavovať samotné aplikácie. Prvý na scénu prišiel Jozef Vodička z jeho teamom a appkou Trashout, ktorá dáva do rúk občanom nástroj, ako upozorniť ostatných užívateľov či samosprávu na čierne skládky odpadu. Jozef dal tak isto pár cenných rád, ako používať geolokáciu a prezradil aj aké mapové podklady používajú.

No a na záver sa predstavil pre mňa veľmi zaujímavý a nádejný projekt CabBagge. Ak by som mal stručne vystihnúť podstatu CabBagge, jedná sa o akýsi socialnetwork taxík. Idea je jednoduchá. v aplikácii si nájdete človeka,, ktorý ponúka odvoz. Vy mu pošlete požiadavku, a on si určí cenu a prípadne príme alebo zamietne vašu požiadavku. Je to v podstate akási sociálna sieť a geolokačná služba pre tých, ktorým sa nechce cvakať drahé taxi,a radšej si zaplatia odvoz niekoho s komunity, prípadne ho môžu mať úplne zdarma. To záleži od toho akú ponuku vám dal taxikár.

Takže ak by som zrhnul posledný Mobile Monday,, treba povedať, že prebehol veľmi úspešne. A ja dúfam, že organizátorom sa bude dariť organizovať toto zaujímavé podujatie aj naďale. A už teraz sa teším na ďaľší Mobile Monday.

1 názor na “Mobile Monday bol tentoraz o geolokačných službách

  1. Ahoj

    prosim Ta mas este k dispozicii windows telefon ? Vedel by si mi dat na seba mail, lebo v kontaktoch mas nieco divne. Diky, alebo radsej mi posli mail na moj mail 😉

Nie je možné pridávať komentáre.