Miniatúrny skladací statív od BrandoWorkshop

V týchto dňoch som po dlhšom čase obdržal zásielku od nám dobre známeho shopu BranodoWorkshop. Keďže som majiteľom miniDV kamery celkom ma zaujali statívy, ktoré BrandoWorkshop ponúka. Do oka mi padol zaujímavo sa tváriaci maličký statív, a aj prezentačné video naznačovalo, že to môže byť celkom zaujímavý produkt. Nuž a ako to celé dopadlo sa dozviete v tejto recenzii.

Tak čo to tu máme

Statív prišiel v klasickej žltej obálke v akej zvyknú tieto veci chodiť. Samotný statív je v zloženej podobe skutočne veľmi maličký. Zabalený bol v umelohmotnom obale, avšak našťastie som na tomto obale nezlomil ani nechty ani zuby a ani nožnice, keďže išiel otvoriť úplne jednoduchým vysunutím zadnej strany, za čo má u ňa značné plus, keďže sa väčšinou riadne natrápim než niektorú zásielku otvorím.

Po rozbalení sa statív rozloží veľmi jednoduchým spôsobom. Zadné nožičky jednoducho od seba jemne roztiahnete a je to. Horný držiak kamery nastavíte do požadovanej polohy tak, že stlačíte dva bočné fialové gombíky. A je to. Inak taká zaujímavosť. V zloženom stave sa dá statív použiť ako praktická rúčka a tým pádom máte zase zaručený o čosi stabilnejší obraz.

Čo to všetko udrží a čo tomu chýba ?

Na to ako tento miniatúrny statív pôsobí nestabilne. Teda aspoň na mňa tak zo začiatku určite pôsobil, prekvapí tým čo všetko vlastne udrží. Bez problémov udržal môj digitálny fotoaparát, čo nie je až také zarážajúce. Avšak nemal problém udržať ani moju miniDV kameru, ktorá teda nie je práve z najľahšej váhovej kategórie. V tomto teste tento statív v pohodičke obstál.

Avšak jedna vec mi na tomto skvelom statíve predsa len trošička kazí dojem. Statív sa totiž nedá natočiť doprava alebo doľava. Škoda ak by mal aj túto vlastnosť bolo by to naozaj super.

Na záver

Nuž čo dodať záverom. Tento statív určite nie je produkt úplne na zahodenie. Ja sám ho budem aktívne využívať. Takže ak hľadáte nejaký menší statív je tento model možno práve pre vás. Na tomto mieste by som sa chcel poďakovať môjmu kamošovi z blogu Petocomp.sk, ktorý my pomohol z natočením videa k tejto recenzii.


Tripod
Uploaded by blogdon

Známka: 4/5

Cena 13 Dolárov

WEB PRODUKTU

3 názory na “Miniatúrny skladací statív od BrandoWorkshop

  1. Ja mám tiež taký malý statív z nejakého piešťanského obchodíku. Má nožičky a dá sa aj prišrobovať k niečomu. A stál asi 50 SK a je lepší

  2. Celkom šikovný statív a hlavne s tou rúčkou. Niečo také by sa mi zišlo.

Nie je možné pridávať komentáre.