Microsoft TechDays 2012 výborný technologický event v podaní Microsoftu

Dnes alebo včera, záleží kedy čítate tento post, sa v Bratislavskom hoteli Saffron uskutočnilo pravdepodobne najväčšie IT podujatie tohto roka,a  to Microsoft TechDays 2012. Toitž kde inde by ste po hromade našli okolo 600 ITčkárov, geekiov, programátorv ? Asi nikde. Treba povedať, že akcia bola zorganizovaná na výbornú Mali sme možnosť vidieť množstvo zaujímavých prednášok, či už menej odborných, ale aj tých odbornejších. Osobne sa mi celkom páčil pohľad do zákulisia Windows 8, ako sa preň budú vyvíjať aplikácie, Ale aj prednáška od pánov z Nokie, kde vlastne vysvetľovali aké všetky platformy NOKIA má a a ako sa pre ne aplikácie vyvíjajú.  Zaujímavá bola aj prezentácia Radovana Andreja Greža, ktorý predstavil iniciatívu StartUp Camp, na čo nadviazal predstaviteľ  Microsoftu, a predstavil program Microsoft BizSpark, ktorý práve Startupom poskytuje veľmi širokú technologickú podporu na určité obdobie zdarma.

Inak veľmi sa mi páči ako je hotel Saffron vymyslený. Hlavným miestom diania je samozrejme Conference Hall, ktorá má aj relatívne veľký balkón. Avšak, z balkóna sa za pomoci posuvných stien dajú vyrobiť dve samsotantné dokonale odhlučnené miestnosti pre menšie prednášky.  Microsofťáci pôvodne plánovali developerské veci prezentovať v jednej z menších konferenčných sál, avšak situácia si vyžiadala, že všetci developeri skončili v hlavnej sále Conference Hall. Samozrejme na tejto akcii nesmeli chýbať ani partneri Microsoftu, ako napríklad NOKIA , či Samsung. Samsung predstavoval celú škálu ultrabookov, či dokonca tablt s Windows 8 a NOKIA predstavovala smartfóny radu LUMIA a to aj novinku predvedenú v Barcelone Lumia 900. Po poludní potom nasledoval vysoko odborné štvor hodinové kempy, ktoré boli veľmi odborné už aj na môj vkus, a tak som účasť na nich pre istotu vzdal. Inak veľmi dobre sme si podiskutovali s pánmi z NOKIA, anpríklad aj o tom aký vyhľadávač pridať do Windows Phone 7 u nás ako lokálny, keďže Google si Microsoft nepustí ako konkurenciu.  Takže po odbornej a technickej stránke bola akcia zorganizovaná zo strany Microsoftu a aj hotela na jednotku.

Avšak teraz príde tá horšia časť.  Hotel Saffron evidentne jemne nezvládol kuchyňu pre asi 20 novinárov a predstaviteľov Microsoftu. Prečo ? Nuž predstavte si , že si objednáte, v pohode diskutujete so spolusediacimi na rôzne podnetné témy, a , a jedlo ako si nechodí a nechodí. Dvadsať minút by bolo ešte ok tridsať hádam tiež, ale aby nebol kuchár schopný jedlo pripraviť do  hodiny a pol, to som ešte nikdy nezažil v žiadnej reštaurácii. Áno dobre počujete jeden a pol hodiny. A tak niektorý kolegovia ostali bohužiaľ bez obeda, keďže utekali na iné tlačovky. Za to samozrejme nemôže ani Microsoft a ani čašníčka ktorej mi je tak trocha ľúto, lebo sa musela cítiť veľmi zahanbene.

Ak vynecháme tento drobný nedostatok, musím povedať, že Microsoftu sa podaril skvelý event. Jednak bol nabitý užitočnými informáciami, dalo sa ja zabaviť či zasúťažiť si, a samozrejme bolo veľmi veľa priestoru na networking a spoznávanie nových tvári.  Držím teda Microsoftu a jeho partnerom palce, aby celá roadshow dopadla tak dobre ako sa v týchto dňoch začala, a Vámodporúčam určite sa choďte pozrieť, stojí to za to.