Microsoft predstavil upgradovaný Surface Book nové SurfaceStudio a novinky pre Windows 10

Tak vážený, deň pred veľkým eventom  spoločnosti Apple sa nechal počuť aj Microsoft, a na svojom evente rpedstavil veľmi zaujímavé novinky z rodiny Surface zariadení a aj  novinky ohľadom Windows 10. Poďme teda najprv na zariadenia.

Surface Book

Na predošlom evente Microsoft predstavil Surfacebook, ktorý má byť akousi poritváhou pre MacBook, No a dnes  Microsoft predstavil upgradovaný Surface Book. A čo teda prináša nové?

Tak v prvom rade zdvojnásobil jeho výkon, ako grafický, tak aj po stránke CPU či RAM. A tak v novom Surface book nájdeme upravenú Nvidia GeForce GTX 965M s 2GB chipom,

Nový SurfaceBook bude poháňať Intel Core i7, a sekundovať mu bude buď 8 alebo 16 GB RAM podľa vybranej konfigurácie.

Ako úložisko budeslúžiť SSD od 256 GB až po 1 TB, a znova bude záležať na tom, akú konfiguráciu si vyberiete.

Cena nového SurfaceBooku závisí od vami zvolenej konfigurácie, avšak začína na cenovej hranici

Surface Studio

Microsoft sa dnes hecol, a predstavil svoj prvý, zato však nie  hocaký All in One PC, nazvaný Surface Studio.

Keď sa človek na SurfaceStudio pozrie, určite ho ako prvé napadne, že sa až príliš podobá na iMac, len beží na Windows 10. Aké sú teda jeho parametre?

SurfaceStudio je celkom slušne konfigurovateľlné. A tak môže byť osadené procesormi buď Intel Core i5 alebo i7.

Ako úložisko je už v základe zvolené 2TB úložisko, ktorému zdatne sekunduje 32GB RAM, a o zvuk sa starajú reproduktory v systéme 2.1 s virtuálnym surround zvukom.

Samozrejmosťou sú potom USB 3.0 porty, miniDisplay port, LAN port, či čítačka SD kariet.

Zvláštnosťou Surface Studiio je, že jeho obrazovku môžete sklopiť až do uhla 20 stupňov, a pomocov zvláštneho knobu  ovládať prvky na obrazovke,ako sú napríklad rôzne menu pre výber farieb v grafických programoch. Tento knob však nie je súčasťou dodávky, ale dodáva sa za nejakých 100 dolárov ako samostatné príslušenstvo.

A keď už sme sa takto okľukou dostali k displeju , tak ten síce nie je podľa všetkého 4K, ale myslím že jeho 28 palcová veľkosť bude aj bez toho  4K bohato stačiť každému.

Windos 10 Creators update

Budúci rok nás čaká jeden veľký update Windoss 10 zameraný hlavne na scanovanie okolia do 3D, či 3D tlač a gaming. Príde nová verzia nástroja Paint 3D, a príde aj nový nástroj pre komunity, nazvaný Remix3D Community

Veľa noviniek príde aj do oblasti hrania. Budete si môcť v rámci Play anywhere programu ľahšie vytvárať turnaje, či vysielať svoje hry live  priamo z desktopu, a mnoho iného.

Na tento update som zvedavý hádam najviac, a uvidíme ako sa Microsoftu podarí ho zvládadnuť.

Zdroj: TheNextWeb