Mať z iPadu menší notebook ? A prečo nie

Viem že teraz píšem o niečom čo už mnoho ľudí používa, a že som neobjavil Ameriku, ale možno sa to dakomu zíde. Už dlho som rozmýšľal nad tým, že by bolo celkom super, spraviť si z iPadu malý notebook, a nemusieť tak všade vláčiť svoj notebook. A ako som premýšľal tak som nakoniec aj učinil, a od môjho kamaráta Juraja Redekyho som odkúpil bezdrátovú Aplle klávesnicu. A treba povedať, že to bola veľmo dobrá investícia. Z iPadu sa tak stal akýsi malý plnohodnotný notebook, keďže sa vďaka HW klávesnici dá používať aj diakritika. Posty sa dajú v pohode písať cez aplikáciu Posts, fóra prezerať cez Tapatalk HD a mnoho iného.

Takto som omnoho mobilnejší a nemusím ťahať notebook. Ešte uvažujem nad malým, a však podstatným zlepšovákom. A to nad kúpou puzdra s integrovanou klávesnicou. Ak viete o dákom dobrom puzdre tohto druhu, budem rád ak mi necháte svoj názor v komentároch. Inak s tým prenášaním iPadu súvisí aj zvýšenie ochrany dát. Vedeli by ste mpi poradiť aplikáciu, ktorá šifruje napríklad štandardný camera roll a foto  stream bez toho, aby som musel fotografie presúvať niekam inam ako to riešia rôzne photo vault aplikácie ?

8 názorov na “Mať z iPadu menší notebook ? A prečo nie

 1. Na diakritiku nepotrebujes HW klavesnicu. Treba si v nastaveniach nastavit SK klavesnicu a potom ked napr. podrzis klavesu, tak ti to da moznost vybrat aku diakritiku k danemu pismenku chces pridat.

  Aj na stretnutia s klientami je iPad skvely, kedze sa na tom velmi rychlo ukazuju graficke navrhy, stranky, videa alebo cokolvek ine. A dokonca existuju aplikacie pre koderov, ktori potrebuju napr. z vlaku narychlo robit zmeny na stranke alebo upravovat nieco na serveri cez Terminal. Osobne odporucam Diet Coda (iPad verzia Coda pre OSX).

 2. NIe je to kopia a je o kus hrubšia ako Logitech. Cena je super, ale… Ultrathin je práve v tom zaujímavá, že funguje na magete ako kryt a je tenulinká. Táto je hrubšia ako iPad. Logitech má ešte solárnu Logitech Folio, ktorá je však konštrukčne iná a je celkovo hrubšia. Slúži však ako obal na iPad z oboch strán.

  Tomáš, nedá sa to zrovnávať. Je síce 5x drahšia, ale…
  Ak je to kópia, tak predošlej Keyboard Case, ktorá nebola ideálna (nie je zlá, no pár vecí mi vadilo – inak je to licencovaný ZAGG):
  http://www.logitech.com/cs-cz/tablet-accessories/keyboard-cases/keyboard-case-ipad

  Tu sú info k tým Ultrathin a Solar Folio
  http://www.logitech.com/cs-cz/tablet-accessories/keyboard-cases/ultrathin-keyboard-coverahttp://www.logitech.com/cs-cz/tablet-accessories/keyboard-cases/solar-keyboard-folio

 3. čo sa týka bezpečnosti, je možnosť chrániť ho štandardne PIN kódom, čo myslím postačuje – mobil nechrániš viac. Apple má super aplikáciu pre lokalizáciu a vzdialenú správu (Find My iPhone/iPod touch/iPad/Mac – je v iCloude), cez ktorú sa dá zablokovať, vyčistiť alebo lokalizovať ukradnutý či stratený hardvér. Skús si to!

  Fotky a dokumenty ukladám väčšinou do iCloud, kde ich raz za čas synchronizujem s PC alebo notebookom – fotky v cloude ostávajú len 30 dní, ale po zapnutí PC sa mi automaticky natiahnu do počítača a mám ich v jednom folderi – bez nutnosti čokoľvek riešiť).

 4. Braňo, len Ťa doplním 😉 Tú klávesnicu som kúpil kedysi ku môjmu iPad 1. generácie a to som iPad ako notebook moc nevyužíval. Skôr som ju využil s iPod touch, ktorý sa defacto vďaka jednoduchej pevnej klávesnici premenil na ten najmenší notebook na svete. Keď prišli aplikácie ako Pages aj do touch, začalo to celé dávať zmysel. Pred pár mesiacmi som ale upgradoval klávesnicu na Logitech ultrathin Keyboard (podľa mňa ten najlepší doplnok, aký existuje pre iPad 2 a 3 – pre 1. generáciu nie je vhodná, pretože sa pripína ku iPadu ako SmartCover cez magnety a túto funkciu 1. nepodporuje – tam eistuje iný model). Mám ju už nejako od apríla-mája (kúpil som ju v zahraničí, pretože u nás sa vtedy ešte nepredávala, na trh prišla v lete), ale až toto riešenie mi príde ako pecková náhrada za notebook, pretože je to defacto „obal“ pre iPad a zároveň špičková ultra tenká klávesnica dobíjateľná cez micro USB. Samozrejme toto riešenie je asi tak dvojnásobne drahšie ako nová hlinníková Apple klávesnica, res. 3-4x drahšie, než Apple klávesnica kúpená niekde cez bazár (Apple stojí asi 60 Euro, v bazáre tak 30 a Logitech cca stovku).

  Každopádne s vhodnými aplikáciami a doplnkami (napr. HDMI redukcia pre pripojenie k monitoru, SD redukcia, klávesnica) urobím 95% práce len pomocou iPadu a notebook používam stále menej a menej. Na cesty so sebou už notebook nenosím, pretože napr. vo vlaku alebo lietadle sa dá s iPad pracovať pohodlnejšie, je to menšie a baterka mi vydrží dvojnásobok toho, čo notebook. Možno keby som mal MacBook Air, videl by som to inak, ale takto fakt notebook použijem len pre špeciálne aplikácie, ktoré zatiaľ na iPade nemám. iPad sa stal mojím pracovným nástrojom číslo 1.

   • Je to vyšší level. Defacto funkčne sú obe rovnaké (Logitech má navyše Home buton, nemá eject a Fxx – multimédiá sa ovládajú cez FN (FN+ čísla)), ale v základoch sú identické. Ide o ten SmartCover systém a komfort pri prenášaní. To je samozrejme vykúpené vyššou cenou. Ak si ale nakupoval cez Logitech e-shop, občas robia akcie – VIP kupóny na zľavy – a vtedy sa dá mnoho vecí kúpiť s extra zľavou! Je to síce akcia na weekend, alebo akcia len na jeden deň, no niekedy sú fakt zaujímavé – ušetríš aj 40% z ceny a doprava kuriérom k tebe domov je free pri objednávke nad 20 Euro. Ja už som pár vecí takto nakúpil.

Nie je možné pridávať komentáre.