Malý nedostatok metra Pražského

Cestou z Pražského WebExpa som si uvedomil jeden malý ale celkom podstatný nedostatok v značení metra. Pristavil sa pri mne totiž párik dôchodcov pravdepodobne z USA. Pýtali sa ma na cestu na hlavnú železničnú stanicu, ktorá je na tabuliach v metre značená ako Hlavní nádraží. Ako má však chudák američan, alebo hocaký iný zahraničný turista tušiť, že práve Hlavní nádraží, je ona požadovaná main train station. Pražský magistrát by mohol aspoň kľúčové názvy dávať na tabule dvojjazyčne. Nebohým turistom by to určite značne uľahčilo orientáciu v metre, a nemuseli by sa vypytovať okolostojacich, keďže v metre niet žiadneho info stánku, ktorý by takýmto turistom uľahčil život. Dúfam, že ak pôjdem do Prahy o rok, bude aj táto situácia troch lepšia.

16 názorov na “Malý nedostatok metra Pražského

  1. Pises ako keby to u nas bolo inak – naviac taketo veci sa neprekladaju. Ani u nas nezahlasia ze vlak ide do Berlina na hlavnu stanicu. A ked sme pri Prahe tak opat aj u nas sa vsade uvadza Hlavni nadrazi a nie Hlavne nadrazie. Nebohi turisti by si mali zistit aspon elementarne veci ked niekam idu.

  2. Pises ako keby to u nas bolo inak – naviac taketo veci sa neprekladaju. Ani u nas nezahlasia ze vlak ide do Berlina na hlavnu stanicu. A ked sme pri Prahe tak opat aj u nas sa vsade uvadza Hlavni nadrazi a nie Hlavne nadrazie. Nebohi turisti by si mali zistit aspon elementarne veci ked niekam idu.

  3. Veď ja nevravím. pre domácich a pre nás je to super metro ja som hrešil na londýnske. Ale keď amík hladá main train station tak sa nedohladá

  4. No značenie v metre v Prahe je myslím na dosť vysokej úrovni, keď si to porovnám s inými mestami kde som bol. U nás aspoň sú anglické mapky metra a popis tarifu a podobne, v takom Bruseli doteraz neviem ako tie lístky na metro, čo som si tam značil vôbec fungovali.

  5. No značenie v metre v Prahe je myslím na dosť vysokej úrovni, keď si to porovnám s inými mestami kde som bol. U nás aspoň sú anglické mapky metra a popis tarifu a podobne, v takom Bruseli doteraz neviem ako tie lístky na metro, čo som si tam značil vôbec fungovali.

Nie je možné pridávať komentáre.