Má sa Steam začať báť konkurencie?

Už dlhšie som nič nenapísal na blog, a tak dnes tak  trocha činím nápravu. O mne je známe, že som vášnivý hráč PC hier, a celkom rád sledujem túto scénu. A v poslednom čase sa zdá, že Steamu rastie silná konkurencia.

Totiž donedávna bola situácia taká, že Steam mal v podstate neohroziteľné postavenie, čo sa týka predaja hier. Lenže ako prvé sa už pred pár rokmi  naštvalo EA a spustilo vlastnú službu Origin. A nie je v tom EA sám. Svoj store má už dlho napríklad aj Ubisoft s ich Uplay, či Blizzard, a ich Battle net. Lenže zdá sa , že veľké firmy sú nespokojné čoraz viac, keďže sa nedávno pridala aj Bethesda, so svojim launcherom, kde dokonca promuje aj novú hru Doom Eternal.

Potom je tu však ešte jeden hráč, a to je spoločnosť Epic games, autor svetového herného hitu Fortnite, a zdá sa, že Epic môže Steamom reálne zamávať, pretože tu zrazu pri spustení Epic Game Storu Steam potažmo spoločnosť Valve zareagovali, a znížili svoj podiel, ktorý berie od developerov s predaja hier.

Nuž uvidíme, či sú nové story a launchre pre Steam hrozbou,ale popravde, po rokoch istej hegemónie, to chce trocha čerstvý vietor do plachiet.