M-Audio Trigger Finger celkom zaujímavý MIDI kontrolér

V dnešnej recenzii sa spolu pozrieme na celkom netradičný produkt, ktorý na mojom blogu tak často nevýdať. Jedná sa o MIDI kontrolér M-Audio Trigger Finger, ktorý zapožičal eshop Proaudio.

V neveľkej krabici, ktorú som obdržal od kuriéra sa nachádzal jednak samotný kontroller. Dalej sa v krabici nachádzali 3CD. Jedno CD s ovladačmi, jedno CD plné slučiek a samplov a na poslednom CD sa nachádala enchanced verzia programu Ableton Live 6. Samozrejme nechýbala registračná katička a manuál.

M-Audio Trigger finger ako taký sa dá rozdeliť v zásade do troch sekcií. Prvá sakecia sa skladá zo 16 tlakovo citlivých padov. Ďaľšiu sekciu tvorí 8 potenciometrov, no a poslednú sekciu tvoria 4 slidre alebo ak chcete šable. Ktomu si pripočítajme ešte informačný LCD display a programovacie tlačidlá. Inak len tak jemne off topic. Toto bolo prvé zariadenie, ktoré ma donútilo študoovať fóra, manuál a help k softvéru.

DSC_0174

DSC_0172

Rozbehám to nerozbehám to ? toť bola kardinálna otázka, ktorá ma donútila downgradovať na Windows XP pretože pod Windows 7 si zariadenie stavalo hlavu a zásadne neposlúchalo. Následne som nainštaloval Ableton v domnení, že je to predsa tak jednoduché a komžite si zahrám. Lenže tu som dostal ďalšiu príučku. Ono to totiž až také jednoduché nebolo, a bolo potrebné použiť programovací softvér Enigma, aby som zariadenie vôbec oživil. Následne som musel vzdať na mňa trocha prekombinovaný Ableton. Avšak situáciu zachraňovala demo verzia samplera Battery 3 od Native Instruments.

DSC_0173

V tomto sampleri sa dalo s Trigger Fingerom už pekene vyblbnúť. A musím uznať, že toto zariadenie je naozaj šikovná vecička. Totiž pod každý pad sa v Battery dá nastaviť ľubovoľný vami vybraný alebo vytvorený sampel. A ak ste šikovný DJ alebo hudobník, tak dostanete z Battery 3 za pomoci Trigger Fingeru celkom zaujímavé veci. Na rovinu sa musím priznať, že video som nenatáčal, pretože by ste asi prišli s tej kakofónie zvukov, ktorú by som sa snažil dať dokopy o uši. A tak vám aspoň ponúkam video šikovnejších užívateľov z YouTube.

 

 

Čo dodať na záver ? M-Audio Trigger Finger je celkom zaujímavý kontroller, s ktorým sa dá naozaj pekne pohrať a ak máte hudobný softvér s ktorým ste dokonale zžitý, tak ani počiatočné komplikovanejšie nastavovačky, vám napokon nebudú robiť problém. Takže ak ste hľadali nejaký kontroler pre váš program M-Audio,Trigger finger je možno to pravé orechové pre vás