LG KP 500 recenzia

V týchto dňoch sa mi dostala do rúk dvojica zaujímavých telefónov od LG a to LG KB770 a LG KP500. Rozhodol som sa , že napíšem akýsi mini dvojdielny seriál recenzií na tieto dva telefóny. A tak sa v prvej časti pozrieme na model LG KP 500.

Dizajn a balenie

Telefón pricestoval zabalený v celkom úhľadnej červeno bielej škatuli vo farbách spoločnosti LG. Balenie okrem samotného telefónu obsahovalo CD s ovladačmi, nabíjačku, USB kábel  manuál a handsfree sadu. 

DSC_0013

 

Teraz sa lepšie pozrieme na dizajn samotného telefónu. Telefón som dostal na recenzovanie v elegantnej červeno hnedej verzii. Na prednej strane telefónu dominuje veľký dotykový displej, pod ktorým sa nachádzajú tlačidlá na prijatie a zrušenie hovoru, a tlačidlo na vyvolanie obľúbených aplikácií. V spodnom rohu pravého boku je veľmi elegantne ukryté dotykové teleskopické pero. Ďalej sa na pravej strane nachádzajú tlačidlá pre spustenie fotoaparátu prípadne kamery, a tlačidlo pre odomknutie telefónu. Tak isto sa tu nachádza slot pre microSD kartu.

DSC_0009

 

Na ľavej strane potom nájdete tlačidlá pre reguláciu hlasitosti a slot na napojenie nabíjačky, alebo USB kábla. Na zadnej strane sa potom nachádza objektív kamery/fotoaparátu.

 

DSC_0011

Funkcie a všetko ostatné

Tento dotykový telefón ma veľmi zaujal zaujímavo riešenou plochou. Po zapnutí telefónu si všimnete vprav dole šipku, na ktorú keď kliknete vysunie sa akýsi šuflík s widgetmi, ktoré môžete ľubovoľne pridávať na plochu a s plochy ich následne uberať. Telefón obsahuje aj systém podobný iphonu, keď sa zatrasením telefónu widgety zoradia. Ale o tomto sa zmienim ešte neskôr.

Menší šok a prekvapenie ma čakalo, keď som prešiel palcom po obrazovke z prava do ľava. Nasledovalo otočenie obrazovky v štýle kocky a obajavil sa ďalší desktop venovaný rýchlym kontaktom. Tak som si na tento druhý desktop popridával svoje obľúbené a často volané kontakty. Po kliknutí na kontakt ma čakala ďalšia dizajnérska a funkčná chuťovka. Kontakt sa zväčšil a objavili sa voľby pre zavolanie, napísanie SMS, editovanie, či vymazanie kontaktu. Tu sa veru niekto poriadne pohral s dizajnom.

Keď sme už pri tých sms, tak musím dizajnérov a vývojárov LG znova pochváliť. Najprv som ostal sklamaný že budem musieť písať SMS v štýle klasického mobilu, avšak chvalabohu som sa mýlil. Po otočení mobilu na ľavý bok, sa totiž otvorí plnohodnotná dotyková QWERTY klávesnica. Píše sa na nej naozaj pohodlne, keďže klávesy sú značne veľké. A tak nie je ani veľmi potrebné spomínané dotykové pero.

Telefonovanie s týmto mobilným telefónom je tak isto veľmi pohodlné. Bol som príjemne prekvapený kvalitou zvuku. Zvuk bol naozaj veľmi čistý a zrozumiteľný. Jedna vec, ktorá by sa LG KP500 dala trocha vytknúť je absencia 3G hovorov, keďže telefón neobsahuje kameru na prednej strane zariadenia. Vec ako BlueTooth je však našťastie samozrejmosťou.

Teraz sa trochu vrátim k veciam, ktoré fungujú keď zatrasiete telefónom. Nádhernou ukážkou tejto funkcie je hra lietajúce kocky. Potrasením telefónu do boku kocky zamiešate, a pohybom v pred kocky hodíte. Len sa veľmi do hry nevžite, aby ste pohybom v pred omylom nehodili aj samotný telefón. Funkcia je to však určite zaujímavá. Avšak ako laik jej reálne využitie inde než v hrách nevidím, ale môžem sa samozrejme mýliť.

Telefón tak isto obsahuje aj trojmegapixelový fotoaparát a za jasného dňa robí celkom dobré fotografie. Tak isto dokáže nahrávať aj video. Veľkosť videa závisí len a len od veľkosti vašej microSD karty.

 

LG KP500 kamera demo

Telefón disponuje aj hlasovým záznamníkom. Tu ma však jemne sklamal použitý výstupný formát audio súboru AMR. To je tak technicky náročné kódovať súbory priamo do MP3 ?. Keď sme už pri tom audiu, tak telefón samozrejme prehrá akúkoľvek MP3 skladbu, a tak je celkom dobre použiteľný ako MP3 prehrávač.

Celkové zhodnotenie

Celkovo však hodnotím KP500 ako veľmi elegantný a podarený mobilný telefón. Nebyť absencie 3G hovorov tak je to priam dokonalý kúsok. Osobne ma veľmi oslovil a zaujal. Ak by som kupoval mobil dnes, asi by som po tomto telefóne aj siahol. Vidno, že sa v LG naozaj snažia.

6 názorov na “LG KP 500 recenzia

  1. Dobry, chcel by som sa spytat ci sa da na KP 500 (Cookie) ,ako pri pisani sms, nastavit aj velkost prichadzajucich sprav? Ci existuje len jedna standardna velkost?

  2. Dobry, rad by som sa chcel spytat ci sa da na LG KP 500 (Cookie) nastavit velkost pisma ale prichadzajucich sms. Alebo tam existuje len jedna standardna velkost pisma? Rad by som si ho totiz to zmensil ako som si zmensil pismo pri pisani sms. Dakujem

  3. Na mobilné videoblogovanie fajn vecička. Len formát AMR pre audio ma troška štve. Mohli dať MP3

Nie je možné pridávať komentáre.