LG GD 510 Pop mobilný telefón pre menej náročných

V týchto dňoch som dostal na testovanie mobilný telefón LG GD 510 POP, ktorý sa dá zaradiť medzi mobilné telefóny pre menej náročných používateľov, a tak som bol celkom zvedavý ako sa bude s týmto mobilným telefónom vlastne pracovať. Nuž a ako to celé dopadlo sa dozviete v nasledujúcej recenzii.

Obsah balenia

Telefón som obdržal v celkom jednoduchej ale pritom pekne spracovanej krabici, obsahom balenia bol jednak samotný mobilný  telefón, potom nabíjačka, usb kábel a handsfree sada, prosto klasika akú by človek očakával. Nič viac nič menej. Poďme sa teda pozrieť na samotný mobilný telefón.

Dizajn

Dizajn mobilného telefónu LG GD 510 POP je skutočne minimalisticky jednoduchý. Pod veľkým dotykovým displejom, ktorý dominuje celej prednej strane, nájdete len jedno jediné tlačidlo na zapnutie a vypnutie mobilného telefónu. Na boku nájdete potom tlačidlá na ovládanie hlasitosti, no a na zadnej strane potom nájdete objektív fotoaparátu.

LG-GD-510-Pop-Coming-Mid-October

Funkcie

Funkčne je LG GD 510 POP postavený na vlastnom operačnom systéme spoločnosti LG. Ten podporuje aplikácie ako Google, Facebook, či Twitter. Samozrejmosťou je ako u každého mobilného telefónu dneška možnosť prehrávania MP3 súborov. S konektivitou je na tom tento mobilný telefón už o voľačo horšie. Zvláda klasické GPRS, EDGE a   podporuje samozrejme aj Bluetooth, čo však v dnešnej dobe trocha zamrzí je absencia podpory 3G a  možnosti WiFi pripojenia, ktoré v tomto mobilnom telefóne budete hľadať márne, čo je v dnešnej dobe naozaj dosť na škodu veci. Inak musím povedať, že sa s mobilom ako takým twelefonuje veľmi dobre a aj odozva displeja na vaše dotyky je na veľmi dobrej úrovni.

 

Ako tento kúsok teda zhodnotiť ?

 

Ak ste nenáročný používateľ mobilných telefónov, a nepotrebujete k svojmu šťastiu to naj a top s technologických vymožeností, a nepostrehnete ani chýbajúce 3G či WiFi pripojenie ? je LG GD 510 POP práve pre vás ako stvorený. Ak však hľadáte trocha náročnejšie využitie telefónu, a nedaj bože požadujete ešte aj 3G či GPS a WiFI, budete sa veru musieť poobzerať po drahšom telefónnom aparáte. Ale ako som povedal, ak ste nenáročný používateľ, je LG GD 510 POP práve pre vás.

Technické špecifikácie

Šířka:
5 cm

Výška:
9.5 cm

Hloubka:
1.1 cm

Konštrukcia telefónu:
klasický, dotykový

Systém telefónu:
vlastný

Sieťová frekvencia:
850, 900, 1800, 1900 MHz

Dual SIM – telefón na dve SIM karty:
Ne

Podpora 3G (UMTS, WCDMA):
Ne

Počet displejov:
1

Počet farieb displeja:
262 tisíc

Interná pamäť:
48 MB

Podporované pamäťové karty:
microSD

Kapacita batérie:
900 mAh

Pohotovostná doba:
350 hod.

Počet čísiel zoznamu (mimo SIM):
1000

Polyfónne vyzváňanie:
Ano

MP3/WMA/AAC vyzváňanie:
Ano

Vibrácie:
Ano

Hlasité handsfree:
Ano

T9 v češtine:
Ano

Typy textových správ:
SMS, MMS

GPS:
Ne

IrDa infraport:
Ne

Bluetooth:
Ano

WAP:
Ano

GPRS:
Ano

EDGE:
Ano

HSCSD:
Ne

Java:
Ano

Internetový prehliadač:
Ano

Integrovaný fotoaparát:
Ano

Rozlíšenie fotoaparátu:
2048 x 1536 (3 Mpx)

Videosekvencie:
so zvukom

Automatické ostrenie:
Ne

Budík a hodiny:
Ano

Plánovač a kalendár:
Ano

Kalkulačka:
Ano

Hry:
Ano

Diktafón:
Ano

FM rádio:
Ano

MP3 prehrávač:
Ano

Výmenné kryty:
Ne

USB port:
USB 2.0

Doba hovoru:
210 min

možnost Wi-Fi:
Ne

Rozlíšenie displeja:
400 x 240 bodov

Typ akumulátoru:
Li-Ion

Úhlopriečka displeja (palce):
3 "

Typ displeja:
barevný