Lenovo IdeaPad U350 – výkonný elegán

V týchto dňoch som od eshopu Guroo.sk dostal na testovanie notebook Lenovo IdeaPad U350. Nuž a my si tento malý 13 palcový notebook predstavíme v tejto užívateľskej recenzii. Nebudem vás v nej zaťažovať grafmi výkonu, ale skôr sa zameriam na notebook s pohľadu obyčajného používateľa. Takže poďme sa naň teraz spoločne pozrieť.

Balenie

Notebook som dostal  zabalený v elegantne kartónovej škatuli . Obsahom balenia bol samotný notebook, nabíjačka a manuál. Nič viac nič menej. Nenájdete tu žiadne inštalačné CD ani DVD, prečo to si vysvetlíme neskôr.

 

DSC_0001

DSC_0003

Dizajn a výbavička

Dizajnovo je notebook Lenovo IdeaPad U350 naozaj elegantný kúsok. Ja osobne som na testovanie dostal čierno striebornú verziu tohto notebooku. Osobne sa mi veľmi páči riešenie krytu notebooku, keď to nie je totálne lesklý čierny povrch ale akási textúra, na ktorej sa nezachytia vaše odtlačky prstov. Nuž a ako je tento notebook vybavený čo sa portov a ovládacích prvkov týka?

Na ľavej strane notebooku nájdeme VGA výstup. HDMI, klasický LAN, a jeden USB port. Na pravej strane notebooku nájdeme konektory pre mikrofón a slúchadlá, čítačku kariet, a ďalšie dva USB porty. Nad klávesnicou sa potom nachádzajú tlačidlá na zapnutie notebooku, a na stlmenie hlasitosti. Inak pri klávesnici by som sa rád pristavil.

DSC_0006

Klávesnica

Klávesnica je na notebooku Lenovo IdeaPad U350 spracovaná veľmi komfortne. Samozrejme je to dané aj tým, že U350 nie je malý netbook, ale 13 palcový subnotebook, a tak sa naň vošla plnohodnotná komfortná klávesnica, na ktorej sa mimochodom píše veľmi dobre. Potešilo aj logické umiestnenie funkcií pre pridávanie jasu obrazovky, a ovládanie hlasitosti. Tie sú umiestnené na kurzorových klávesoch, kde pri stlačení Fn a kláves hore alebo dole ovládate jas obrazovky, a pri kombinácii Fn a kláves vľavo a v pravo ovládate zasa hlasitosť reproduktorov notebooku. Čiže umiestnenie funkcií je tu naozaj veľmi logické a šikovné. Klávesnica a aj touchpad pritom reagujú veľmi presne a citlivo na každé stlačenie, či kliknutie. Nuž ale nie len klávesnicou je notebook živý. Pri tak malom notebooku ma milo prekvapil aj ostatný hardware. Takže čo tu máme ďalej.

 

Hardvérová výbava

Notebook Lenovo IdeaPad U350 v konfigurácii ktorú som dostal ja, je celkom nadupanou mašinkou. Ako procesor bol použitý Intel Core 2 duo taktovaný na 1,3 Ghz. V notebooku bolo ďalej nainštalovaných 4 GB RAM, a všetko to korunoval 32O GB disk. Trochu však zamrzela grafická karta Intel GMA, ktorá povedzme si rovno, nepatrí medzi hráčske karty. Avšak na druhú stranu treba povedať, že tento notebook nie je na hry ani určený. Notebook však prekvapuje aj softvérovou výbavou a niektorými zaujímavými technológiami.

Softvér a špecialitky

Ako operačný systém som v tomto notebooku našiel predinštalované Windows 7 Home Premium, samozrejme plne v slovenčine. Ďalej tu bola nainštalovaná skúšobná verzia antivírusu od Macaffe. Trial verzia Microsoft Office 2007,a pár zaujímavých technológií. Prvou z nich je technológia VeryFace.

VeriFace, prihlásenie za pomoci tváre

Nie nie, toto nie je článok z roku 2223. To len Lenovo implementovalo do notebooku IdeaPad U350 celkom zaujímavú technológiu prihlásenia pomocou vašej tváre. A ako to funguje? Celkom jednoducho a zároveň efektívne. Tak ako pri odtlačkoch prstov, tak aj tu naučíte softvér rozpoznávať vašu tvár za rôznych svetelných podmienok. Následne sa vždy pri pokuse o prihlásenie, najprv spustí aplikácia VeriFace, a ak Vás správne detekuje, otvorí vám cestu do Windows. Ak nie, môžete zanechať majiteľovi za pomoci webovej kamery aspoň odkaz typu Miláčik večeru máš v trúbe. Samozrejme nič nie je dokonalé, a ak vás náhodou VeriFace odmietne vpustiť, ešte vždy je tu možnosť prihlásiť sa heslom.

veriface

OneClick Recovery

Ďaľšou technológiou je systém OneClick Recovery. Za pomoci tohto softvéru máte možnosť buď vytvoriť zálohu disku, vypáliť záložné DVD, alebo preinštalovať celý systém zo záchrannej partície. Táto možnosť je pri tom najzaujímavejšia. Pri tejto voľbe sa totiž notebook reštartuje do špeciálneho prostredia, kde máte možnosť buď obnoviť systém s posledného bodu obnovenia, alebo ho kompletne preinštalovať, čo sa hodí aj mne ako recenzentovi predtým, ako notebook vrátim späť do Guroo.sk. Tento systém sa mi zdá ako veľmi praktické riešenie. Veď povedzme si úprimne koľký z nás používate dvd alebo cd mechaniku ?

oneclick

Antishock

Poslednou technológiou ktorú vám chcem predstaiť a je v tomto notebooku implementovaná, je technológia antishock chrániaca váš disk pred zničením. Notebook neustále monitoruje činnosť disku a senzory kontrolujú akýkoľvek prudký pohyb. V prípade pádu notebooku sa systém postará o to aby bezpečne zaparkoval hlavičky diskov, a zabránil tak prípadne nenávratnému poškodeniu disku, a strate cenných dát na ňom.

Záver.

Nuž čo dodať na záver ? Notebook Lenovo IdeaPad U350 je naozaj veľmi šikovný subnotebook, nadupaný jednak výkonom, ktorý síce trocha kazí použitá grafická karta. Ale ako bolo povedané notebook ani nie je primárne na hranie určený. Za druhé v ňom nájdete niektoré veľmi zaujímavé technológie ako VeriFace, či Antishock. Podľa prvých dojmov sa nie každému páči povrchová úprava krytu, ale inak sa jedná o veľmi kvalitný stroj, ktorý by som si vedel veľmi ľahko predstaviť ako svoje jediné pc. Musím sa priznať, že som si naň rýchlo zvykol a vrátiť ho späť bude pre mňa tažké.. Takže, ak hľadáte výkonný pracovný nástroj, ktorý nie je ani malý ani veľký , tak< strong> Lenovo IdeaPad U350 by ste pri vyberaní určite nemali prehliadnuť.

3 názory na “Lenovo IdeaPad U350 – výkonný elegán

  1. Škoda toho lesklého displeja, inak naozaj super. Zaujímalo by ma ale, ako je to s hlučnosťou. Počul som, že tento model je dosť hlučný, akú si mal skúsenosť?

  2. presne, tato grafika na web, fotky, hudbu a sem tam nejaky film uplne postacuje a vydrz na baterku je urcite vyssia

  3. Ta stale omielana grafika je irelevantna, ten notas je urceny na cosi ine. A nato, naco je urceny je super, potesil lepsi displej ako 1280×800 a DDR3 v takom hojnom pocte 🙂 Mozno kupim 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.