LED Monitor BenQ V2420H

V týchto dňoch sa mi dostal do rúk jeden celkom zaujímavý produkt. Jedná sa o LED monitor BenQ V2420H. Je to vôbec prvý LED monitor, ktorý som mal možnosť otestovať, a teraz sa s vami rád podelím o zážitky a poznatky s testovania tohto produktu.

Balenie a Dizajn

Monitor V2420H prišiel zabalený  v celkom pekne prevedenej krabici. Ako aj pri predošlých monitoroch od spoločnosti BenQ tak aj tu potešilo, že krabica mala rúčku pre jej jednoduchšie prenášanie. Lebo niesť monitor v krabici po schodoch bez rúčky by bolo dosť odvážne. A hlavne ja osobne by som sa asi dosť bál aby mi nevypadol z rúk.  Ale poďme sa pozrieť na samotný obsah balenia. pretože tu na mňa čakalo jedno malé avšak o to príjemnejšie prekvapenie.

DSC_0027

V krabici sa nachádzal jednak samotný 24 palcový LED monitor, podstavec pre monitor, VGA kábel a.. A tu som sa trochu zarazil. Očakával som totiž klasickú elektrickú šnúru akú všetci poznáme, avšak v BenQ sa rozhodli pre oveľa elegantnejšie riešenie, a v krabici sa nachádzal adaptér nie nepodobný tomu, z našich notebookov. Konečne. Konečne to niekoho napadlo, a na stole tak bude o jeden nevzhľadný hrubý kábel menej. Poďme ale teraz k samotnému dizajnu monitora.

DSC_0019

LED monitor BenQ V2420H, je pre mňa veľmi príjemným dizajnérskym prekvapením. LED panel je osadený v elegantnom čiernom veľmi tenkom ráme, jeho hrúbka je možno nejakých 1 až 2cm. Tým pádom, je monitor veľmi ľahký a perfektne sa s ním manipuluje v prípade, že ho potrebujete niekam preniesť.  Dojem dokonalej eleganice dopĺňa čierny podstavec lemovaný strieborným kruhom.  Na zadnej strane monitora sa nachádzajú elegantne umiestnené porty pre HDMI, VGA, a DVI vstup, a vstupy  pre slúchadlá a už spomínaný adaptér. Myslím si však, že posledne menovaný vstup pre slúchadlá využije naozaj len málo z nás. V predu sa nachádza len jedno veľké tlačidlo na zapnutie monitora no a zospodu séria tlačidiel pre prepínanie video vstupu a ovládanie menu. Monitor disponuje Full HD rozlíšením 1920×1080.

DSC_0020

DSC_0025

Tak keď si Full HD ukáž čo vieš

Povedal som si v jeden večer, keď som sa rozhodol, že si pozriem nejaký ten film. Pre úplnosť dodávam, že film bol streamovaný v LAN z môjho NAS úložiska. Po zhliadnutí filmu som musel skonštatovať, že v BenQ naozaj vedia. Podanie obrazu a farieb bolo veľmi dobré, a aj akčné scény zvládal monitor s prehľadom, a to to ešte chudák PC streamoval po LAN, a že v tituloch ako Hancock a G. I. Joe je akčných scén dosť hádam netreba ani pripomínať. Takže sledovanie filmu na tomto LED monitore hodnotím ako veľmi dobrý zážitok.

 

Malé video review

Práca Práca Prácička..

Ale samozrejme väčšina z nás ho bude používať, aj na prácu, a nie len za účelom zábavy, a tu vás iste bude zaujímať čo LED technológia verzus naše oči. Nuž musím povedať, že som za monitorom sedel niekoľko hodín, a nebadal som nejakú veľkú záťaž na oči. A ak aj, tak rozhodne je menšia ako pri klasickom LCD monitore. Aj keď v tomto prípade to môže byť aj dosť subjektívny pocit.

Ako sa na takom niečom surfuje po nete

Dnes sme už temer každý online a tak vás isto bude zaujímať ako sa na takom veľkom monitore surfuje po internete. Nuž musím povedať, že veľmi dobre. A na tak veľkej ploche vám veru nebude vadiť ani najnovší redizajn Google s pridaným sidebarom.  Avšak aj tu zažijete zopár zaujímavých prekvapení. Niektoré naše weby totiž stále nie sú pripravené na používanie Full HD monitorov, a tak ich stránka vyzerá tak, že celý obsah je posunutý na jednu stranu a zvyšok plochy máte bielo. Ale dúfam, že toto sa časom aj u nás zlepší.

Záverom

Full HD LED monitor BenQ je naozaj zaujímavým a krásnym dizajnérskym počinom. Avšak technológia nijako za skvelým dizajnom nezaostáva. Naopak idú pekne ruka v ruke. Tento monitor v pohode zvládne jednak vaše nároky na domácu zábavu, ako aj  na prácu či surfovanie po internete. Troch alen zamrzí že niektoré weby vyzerajú takpovediac zaujímavo. Ale v tomto prípade to našťastie nie je chyba monitora, ale skôr optimalizácie stránok pre vyššie rozlíšenie. Ak teda hladáte kvalitný LED monitor pre prácu i zábavu, určite vám tento kúsok odporúčam do vašej pozornosti .

Hodnotenie 9/10