Last.fm zdarma skončilo

lastfmLast.fm, služba, ktorú používali mnohý z nás na počúvanie svojej obľúbenej hudby, a na vedenie si štatistík o tom čo práve počúvame, končí. Teda aby som bol presný, končí jej počúvanie zdarma pre náš región. Zaujímavé. Roky služba fungovala na free princípe, a zrazu niekto v Last.fm povedal, že chce prachy. Len sa bojím, aby si to týmto krokom služba nepokazila, a neodradila svojich užívateľov. Nie každý má chuť dávať svoje zarobené peniaze len tak von nejakej službe. Inak poznáte aj nejakú alternatívu ?

3 názory na “Last.fm zdarma skončilo

 1. Trochu bulvárny titulok. Mňa osobne sa táto zmena dotkne minimálne. Okrem štatistík aktívne využívam snáď len odporúčania. Keďže previews ostali zachované, táto zmena ma skutočne netrápi.

 2. Braňo…

  Nespoplatnilo sa náhodou len počúvanie rádia? Služba ako taká sa predsa nedá počúvať a zároveň nie je len o rádiu. Máš to dosť chaotické.

  Kto-niekto si povedal, že chce prachy? Čítal si ich oficiálne vyhlásenie?

  Prečo by to malo používateľa odradiť?

  Ja osobne používam Last.fm len na vedenie štatistík a na inšpiráciu v podobe Recommendations. Pokiaľ viem, štatistiky sa nespoplatnili (viď citáciu nižšie). Myslím, že tie primárne zaujímajú väčšinu používateľov. A pokiaľ niekomu to rádio tak veľmi chýba, €3.00 mesačne… to nie je ani jedno denné menu.

  „Everything else on Last.fm (scrobbling, recommendations, charts, biographies, events, videos etc.) will remain free in all countries, like it is now.“
  – Last.fm Blog

Nie je možné pridávať komentáre.