Krátka recenzia aplikácie Chalúpka pre iPad

Dnes by som vám rád predstavil jednu aplikáciu pre iPad ktorá ma mimoriadne potešila.  Je totiž určená našim  deťom, a čo je úplne najkrajšie jedná sa o aplikáciu slovenského štúdia Mitumo No a v Mitumo si povedali, že čo iné už len deťom môžu ponúknuť, ak nie klasickú rozprávku. A tak hľadali vhodnú rozprávku na spracovanie a napokon ju aj našli. Voľba padla na klasickú rozprávku o Jankovi a Marienke perníkovej chalúpke a zlej ježibabe. Aplikácia obsahuje niekoľko interktívnych režimov.

Režim prehraj všetko.

Ako už z názvu vyplýva, v tomto režime si dieťa na iPade spustí aplikáciu a rozprávač prerozpráva rozprávku celú od začiatku do konca. Tu by som rád pochváli prácu toho, kto tú rozprávku čítal na mikrofón. Pretože je naozaj veľmi kvalitne a zrozumitelne nahovorená. Poďme sa pozrieť na ďaľší režim.

Už viem čítať

Tento režim je určený už trocha starším deťom, ktoré už chodia do školy a vedia si rozprávku same prečítať. Takže nepotrebujú k tomu žiadneho rozptávača. Jednoducho si len kliknú a čítajú stránku po stránke. No a posledný režim sa nazýva..

Prečítaj mi

Tento režim je celkom zaujímavý režim. Funguje totiž tak, že rozprávač prečíta vždy danú stránku. Dieťa má potom dve  možnosti. Buď ísť na ďaľšiu stránku, alebo si text necahť ešte raz prečítať.

Grafické spracovanie

Grafickému spracovaniu nemám v tomto prípade naozaj čo vytknúť. Celú aplikáciu doprevádzajú roztomilé ilustrácie, presne také aké by ste od rozprávky pre deti očakávali. Ovládacích prvkov je naozaj minimum,aby zbytočne nekomplikovali deťom život pri používaní aplikácie.  Takže čo povedať na záver ?

Záver

Aplikácia Chalúpka sa štúdiu Mitumo mimoriadne podarila. Ak teda máte iPad a doma menšie deti, určite túto aplikáciu nainštalujte. Cena okolo dvoch eúr za to určite stojí a nie je vôbec prehnaná. NEostáva mi nič iné len autorov pochváliť s prianim, aby aj v budúcnosti prinášali takéto roztomilé aplikácie pre naše deti.

 

Aplikáciu môžete sťahovať na tejto adrese

4 názory na “Krátka recenzia aplikácie Chalúpka pre iPad

  1. Spätné upozornenie: Krátka recenzia aplikácie | Rozprávka pre iPad - O Medovníkovej Chalúpke

  2. Ved mi pise, ze video je sukromne. Zverejni to aj pre ostatnych prosim Ta aby sme si to mohli prezriet tu videorecenziu.

Nie je možné pridávať komentáre.