Krátka exkurzia po našej blogosfére- kde všade nájdete blogy?

Blogovanie sa už dnes aj u nás na slovensku stáva akousi štandardnou formou vyjadrenia svojho názoru. A aj médiá už prišli na to, že bez blogov to ako si nie je ono. Že treba podporiť komunitu svojich čitateľov. Nuž a ktoré médiá u nás majú sekciu blogov alebo takúto sekciu rozbiehajú?

SME

Najznámejšie a najväčšie médium ktoré má sekciu blogy je denník SME. Blogovať tu pri dodržaní istých pravidiel môže temer ktokoľvek. SME má však jedno fajn pravidlo, ktoré sa mi páči. A to že blogger tam nie je anonymný x y, ale má na svojom blogu povinne umiestnenú fotografiu.

Pravda

Po denníku SME siahol po blogovej sekcii aj denník Pravda. Nie som si však istý či na to išiel správnym spôsobom. A síce, že odkúpil portál blog.sk. Prečo? Nuž mne osobne je systém blog.sk nie veľmi sympatický. Ale to je samozrejme vecou názoru. A za druhé dosť blogov je tam neaktívnych. Ale hádam denník tieto neaktívne blogy pretriedi. Nuž uvidíme.

Hospodárske noviny

Ďaľším denníkom, ktorý sa vrhol na blogy je denník Hospodárske Noviny. Ten si však bloggerov skôr vyberá, čo je pri zameraní denníka dosť pochpiteľné. Len ma zaráža, že neblogujú len renomovaný ekonómovia, ktorých by človek očakával, ale aj naše celebrity. Žeby potrebovali na začiatok nejako pritiahnuť čitateľov? Ale ak tam budú bloogovať odborníci môže to byť veľmi poučné čítanie.

Takže ako vidno naša slovenská blogosféra sa pomaly rozrastá a blogy aj u nás začínajú naberať na vážnosti a zaujímavosti. Ostáva len dúfať, že to budú blogy kvalitné a poučné a že ich budeme radi navštevovať.