Kúpele Bojnice celkové zhodnotenie

Koniec môjho pobytu v Bojniciach sa pomaly ale isto blíži, a tak je na čase zhodnotiť, aké sú kúpele v Bojniciach. Čo to som už priebežne reportoval, avšak malé zhrnutie dojmov nezaškodí, takže poďme sa na to spoločne mrknúť.

 

Prostredie

K prostrediu v Bojniciach a v kúpeľoch samotných nemám čo dodať. Prostredie ako také ma jednoducho dostalo. A nejedná sa len o krásne liečebné domy ako Mier, či Lysec, ale aj o celkovú úpravu kúpeľov. Dovolím si tvrdiť, že toľko zelene na meter štvorcový nenájdete ani v Piešťanoch, či Trenčianskych Tepliciach. Park v Bojnických kúpeľoch je jednoducho luxusný. A čo je podstatní, je vidno, že sa o zeleň v kúpeľoch nonstop niekto stará. Každý deň  tu totiž vidno chlapov s kosačkami ako upravujú trávnik, či ženy ako zalievajú kvety na balkónoch. Prostredím ma Bojnice jednoducho dostali a zabodovali. Prostrediu teda dávam jednotku z hviezdičkou. To všetko podporuje nádherný výhľad na okolie.

 

DSC_0074

DSC_0075

 

Stravovanie

Stravovanie je tak isto dôležitou súčasťou k spokojnosti zákazníka.  Ako to tu teda funguje ? Keď nastúpite na pobyt, tak prvé dva dni v podstate dostanete to, čo kuchyňa navarí. Potom si však už objednávate až z myslím, že šiestich jedál, čo je celkom slušný počet, a zatiaľ najväčší výber, aký som v kúpeľoch zažil. Kuchár je evidentne celkom dobrý, ešte sa mi totiž nestalo, že by bolo jedlo pokazené. Naopak varia veľmi dobre achutne. Jediný problém je, že sa objednáva aj na dva dni dopredu, a tak vlastne po dvoch dňoch netušíte, čo ste si objednali. Pretože nik z nás nemá takú sloniu pamäť, aby mal šancu si to zapamätať.

DSC_0056

DSC_0049

Procedúry

K procedúram budem veľmi stručný. Je to v podstate klasická skladba kúpeľných procedúr. Od parafínových zábalov, cez masáže, rôzen bazény až po Bioolampy. Prosto taká kúpeľná klasika ako všade inde. Nič extra by som tu asi nenašiel.

DSC_0041

 

Možnosti výletov

Možnosti výletov a rôznych vychádzok sú tu veru značné, a niekedy treba oželieť aj objednanú večeru, keďže by ste to jednoducho nemali šancu stihnúť. Napríklad taká Zoo, či zámok sú záležitosti na dlhší čas. A ak vyštartujete napríklad o druhej popoludní, tak nie je veľmi reálna šanca stihnúť večeru o pol šiestej, keďže sa v takej Zoo dá skysnúť na veľmi dlhý čas.

Doprava

S dopravou je to tu trocha zaujímavejšie. Autobus sa delí na MHD a medzimestský. Lístky na mestský autobus kupujete priamo u šoféra vo vozidle. Ono tu je to mysliteľnejšie, keďže tu nie je až tak veľa obyvateľov ako v Bratislave. Pripravte sa však aj na to že MHD tu nechodí každých 5 minút, ale skôr každú pol hodinu. Takže si buď počkáte, alebo sa prejdete. Auto je tu pre turistov rozhodne výhodou.

 

Záver

Čo dodať na záver ? Nuž s kúpeľmi v Bojniciach som nadmieru spokojný. Zatiaľ sú to tie najkrajšie kúpele v akých so bol. Prostredie jednoznačne vedie. Nuž a celkový dojem dokresľuje aj neďaleký rozprávkový Bojnický zámok. Takže ak sa chystáte niekam na dovolenku, nemusíte chodiť veľmi ďaleko. Také kúpele v Bojniciach sú fajn destinácia.