Konzola vs PC

Dnes som tak premýšľal nad tým čo je lepšie. PC alebo konzola? Áno konzoly novej generácie sú super. Čo do výkonu aj čo do designu. Áno všetky tri od Wii až po Playstation 3 majú premakaný bezdrôtový ovládač. Neviem možno sú v hrách výkonnejšie ako PC. Ale, je tu stále jedno veľké ale. Konzoly sú a stále budú určené predovšetkým na hranie. To je prvé mínus, ktoré by ma nepresvedčilo aby som konzolu kúpil. A ďalšie dosť značné mínus je  cena hier. Cena, ktorá sa v pohode vyšplhá v našich končinách aj dd 2000 Sk. A uznajte, že to zrovna nie je pre Slovenské peňaženky maličkosť. Zato PC to je troška o inom. PC neslúži len a len na hranie hier. Dá sa na ňom robiť veľa viac či menej zmysluplných činností. Od strihu videa až po surfovanie na nete. Samozrejme bokom neostáva ani hranie hier. Na Pc existuje mnoho kvalitných titulov. Občas mám pocit že kvalitnejších ako na konzoly. Ale to je možno spôsobené tým, že konzoly veľmi nemám v láske práve pre ich jednostranné zameranie. Ja viem asi teraz dostanem od konzolistov, že tu kydám na ich miláčikov novej generácie :D. Ale nech sa na to pozerám z akéhokoľvek uhla pohľadu, nemôžem sa zbaviť pocitu, že PC je predsa len zaujímavejšie. Ako ste na tom vy? Ste skôr za konzoly alebo preferujete tak ako ja PC? Inak dosť dobre nechápem šialenstvo, ktoré sa strhlo pri uvedení Playstation 3 na trh, keď mladý Japonci kempovali pred obchoďákmi, len aby im nebodaj ich milovaná konzolka neušla. Ach jaj. Niet nad multifunkčné PC.

6 názorov na “Konzola vs PC

  1. PC je to najlepšie na hry. Konzoly sú pre malé decká a starcov. Hrať hry v nízkom rozlíšení a na 30FPS je ozaj super ha ha ha.

    moj mail: zumpar1234@azet.sk

  2. Janci ale ja som týmto nechcel povedať že idem kupovať konzolu. Len som prosto porovnával možnosti oboch platforiem.

  3. ved si nechaj pc,naj kombinacia je dobry a tichy stolny pc na pracu s fajn monitorom (cokolvek nad 20` LCD, najlepsie wide – 1680×1050), notebook a konzola s dobrou telkou.

  4. Tiež riešenie ale ja som tvrdý zástanca PC u mňa konzola nepochodí.

  5. Spätné upozornenie: vybrali.sme.sk

Nie je možné pridávať komentáre.