Končím s Foursqare a Gowalla

Tak veru, rozhodol som sa, že s pravdepodobnosťou, blížiacou sa k istote, skončím s používaním Foursqare a Gowalla. Má to hneď niekoľko dôvodov. Prvý je dôvod technický. Keďže mám iPhone 2G, ktorý nie je vybavený GPS, sú moje checkins vo väčšine prípadov riadne skreslené a nepresné. Ono ak ste v centre Stupavy a najbližšia BTS je niekde na jej konci, tak sa nemožno čudovať sakramentsky nepresným výsledkom. Dôvod číslo dva je tak trocha etický. Totiž, Tieto dve služby sú tak trocha pekelná záležitosť, čo sa týka výroby spamu. A ja veru netúžim po tom byť označovaný na Facebooku a Twitteri za prach obyčajného spammera. Bohato mi na zdieľanie vecí, zatiaľ postačuje Twitter a Facebook. A čo vy aký máte názor na Gowalla, a Foursqare ?

6 názorov na “Končím s Foursqare a Gowalla

 1. Spamovanie si vypni to je snáď najmenej nie. Keď sa chceš checknut u seba na dedine, tak fixovanie polohy cez cell info by ti malo stačiť nie, nájde všetky miesta a len si vyberieš, ktoré chceš. Toľko k technickým veciam. Skúšal som FourSquare, na WM to ma hrozného klienta, ale nejako nevidím, na čo je to dobré, najme keď tam nemám skoro žiadnych priateľov, ale aj keby boli, tak čo potom .. V gowalle sú aspoň tie imaginárne predmety na skrývanie a nachádzanie, ale to je až priveľmi geek.

 2. suhlasim s matushiqom. ja som si pred 4 dnami kupil 3GS a som nadseny. Takze Gowallu aj 4sq zacinam vyuzivat naplno a zda sa mi to super, celkom ma to dostalo. Cakanie na autobus je pre mna teraz prijemnou chvilou 🙂 a obe tieto sluzby sa daju pomerne lahko odpojit od Twittra aj FB.

 3. spamovat nemusis. foursquare (urcite) a gowalla (asi) sa daju odpojit, resp. neposielat notifikacie na twitter a facebook.
  A mas pravdu ze bez poriadneho, funkcneho klienta je to cele uzivatelsky zbytocnost.
  Uvidi sa az (ak) bude viac uzivatelov. Bez uzivatelov a friends je to cele samozrejme nanic. A Gowalla by uz mohla vyrobit klientov aj pre minoritnejsie lamephony

 4. Spamovanie si vypni to je snáď najmenej nie. Keď sa chceš checknut u seba na dedine, tak fixovanie polohy cez cell info by ti malo stačiť nie, nájde všetky miesta a len si vyberieš, ktoré chceš. Toľko k technickým veciam. Skúšal som FourSquare, na WM to ma hrozného klienta, ale nejako nevidím, na čo je to dobré, najme keď tam nemám skoro žiadnych priateľov, ale aj keby boli, tak čo potom .. V gowalle sú aspoň tie imaginárne predmety na skrývanie a nachádzanie, ale to je až priveľmi geek.

 5. suhlasim s matushiqom. ja som si pred 4 dnami kupil 3GS a som nadseny. Takze Gowallu aj 4sq zacinam vyuzivat naplno a zda sa mi to super, celkom ma to dostalo. Cakanie na autobus je pre mna teraz prijemnou chvilou 🙂 a obe tieto sluzby sa daju pomerne lahko odpojit od Twittra aj FB.

 6. spamovat nemusis. foursquare (urcite) a gowalla (asi) sa daju odpojit, resp. neposielat notifikacie na twitter a facebook.
  A mas pravdu ze bez poriadneho, funkcneho klienta je to cele uzivatelsky zbytocnost.
  Uvidi sa az (ak) bude viac uzivatelov. Bez uzivatelov a friends je to cele samozrejme nanic. A Gowalla by uz mohla vyrobit klientov aj pre minoritnejsie lamephony

Nie je možné pridávať komentáre.