Keď pobyt v Piešťanoch tak v hoteli Máj

Takže dnes sa končí môj pobyt v hoteli Máj v Piešťanoch, a tak je na čase trocha si zabilancovať, ako som sa tu tie dva týždne vlastne mal. Dalo by sa to jednoducho zhrnúť do jedej vety. Mal som sa tu jednoducho skvele, ale poďme si to rozmeniť trcha na drobné ako sa vraví.

Personál

Personál v  hoteli Máj je kapitola sama o sebe v tom najlepšom zmysle slova. Pochodil som už dosť hotelov a kdejakých ubytovacích zariadení. Ale tak ústretový personál som hádam ešte nikde nezažil. A to od upratovačky, až ppo samotného riaditeľa hotela. Nikde inde sa mi napríklad nestalo, že by som videl ako sa riaditeľ hotela len tak zhovára na recepcii z hosťami. A to sa neriešili žiadne sťažnosti, ale len tak debatovali ako keby to boli starý známi. Tento prístup sa mi naozaj veľmi páči. Totiž ak viete, že sa vedenie hotela pred vami neskrýva v kancelárii ale prídu a normálne sa s vami poroizprávajú aj keď neriešite žiaden problém, tak je to veľmi faj, a ten pobyt je hneď oveľa lepší a príjemnejší. To isté platí  o recepčných, či už o dievčatách, ktré majú denné služby alebo o chalanoch na nočných. Neviem ako ste toto dokázali, ale atmosféra je tu veľmi pohodová ba priam až rodinná. To isté platí o bare a čašníkoch v kuchyni, či personále na procedúrach. Ani raz som nezažil, že by bol dakto odutý alebo niečo podobné. Všetko vždy zvládali z úsmevom až som s sám čudoval ako to dokážu počas celého dňa, ktorý je niekedy určite riadne namáhavý. Takže personálu dávam v tomto mojom malom hodnotení plný počet hviezdičiek.

Kuchyňa 

Kuchári kuchárí čo mi to robíte 🙂 Môj pôvodný plán totiž bol, že aspoň trocha hádam schudnem. Lenže tu kuchári čarujú tak, že som na môj pôvodný úmysel okamžite po prvých dňoch rezignoval a vzdal som to. Chudnutie sa hádam odkladá až na doma, keď trocha sadnem na bicykel. O mne je známe, že čo sa jedla týka nie som veľmi vyberavý a v zásade zjem čokoľvek. Ale tu varia naozaj skvele. Nehrozí, že by ste dostali nedostatočne upravené, či  nedajbože nedovarené jedlo. Inak káva ktorú pripravujú na raňajky na švédske stoly je naozaj výborná. Asi sa po nej poobzerám v obchode, kam sa hrabe to čo pijem doma. Inak tu sa kuchyni prii mne podarilo niečo čo by som nepredpokladal, že sa niekedy stane. Jediné čo nejako nemusím sú šaláty. Lenže tu pripravujú také šaláty, že som prosto neodolal, a vždy som si naložil aj nejaký ten šalát. Takže môžem povedať, že ma aspoň na toto naučili. Ale na polievku ma nepresvedčili aj tak 🙂

Procedúry 

Procedúry som si vymyslel tak, aby som mal všetky dopoludnia, a aby som mal po obede aj čas na vlastné aktivity. Trocha pozrieť mesto a pár krát som sa stretol aj s mojim redaktorom, ktorý je odtiaľto a prispieva najnovšie na môj blog. Spektrum procedúr bolo naozaj veľmi široké. Od rašelinových či parafínových zábalov cez masáže, až po  vodoliečbu. Veľkou výhodu bolo, že som nemusel nikam dochádzať, a všetko sa dialo v Relax centre hotela. Z vrchnou sestrou sa dalo bez problémov dohodnúť aby sa procedúry konali len doobeda. Inde to bol vždy problém lebo údajne by som nespĺňal predpísaný počet atď. Ale tu v hoteli Máj to problém vôbec nebola všetko šlo ako po masle.

Ubytovanie 

K ubytovaniu tak isto nemám veľké výhrady. Čo sa tohto týka nie som náročný kllient to poprvé, a po druhé tak či onak som bol väčšinou celý deň niekde mimo izbu, či už som lietal do obeda na procedúrach, alebo po poludní v meste. Ale treb povedať, že izbu som našiel vždy čisto upratanú a posteľ perfektne ustlanú. Inak páči sa mi spôsob, akým komunikujú chyžné  recepciou. A pri tom je to riešenie jednoduché a veľmi efektívne. Stačí na to pár vysielačiek za pár eúr. Chyžné tak nemusia vyvolávať mobilom, alebo behať stále hore dole.

Doprava do mesta

Hotel Máj je tak trochu od ruky a mimo centrum mesta. Má to nespornú výhodu, je tu priam božský kľud na prácu ale aj na relax. Avšak má to aj trocha nevýhodu v komplikovanejšej doprave do centra mesta. Aj toto však v hoteli vyriešili veľmi elegantne, a hostí do mesta vozí hotelový mikrobus v pravidelných intervaloch, takže od utorka do soboty máte o bezproblémovú dopravu do mesta a nazad postarané. Mimo tieto dni som využíval služby TAXI, ktorých tu jazdí skutočne veľa a je s čoho vyberať. Osobne sa mi ako najlacnejší osvedčil TAXI Piešťany.

Malá story na záver 

O mne je známe že sa mi sem tam podarí nejaký ten trapas. Ale priznajte sa komu nie. A čo sa prihodilo ? Telefonicky som si objednával taxi do mesta. Lenže presne vtej istej chvíli objednala taxík preiného hsťa aj recepcia. Prifrčalo auto a  ja som doň naskočil v presvedčení, že je to ten môj taxík. V tom sa ma taxikár pýta, či som si ho objednával z recepcie. Reku nue. A na parkovisku sa na nás aj pozeral dosť nešťastne dáky hosť ako frčíme preč. A tak sa volalo nazad na recepciu, aby nasledujúci taxík ktorý mal byť môj zobral toho nešťastníka krtorému som nevedomky uchmatol odvoz. 🙂

Záver 

Ako vidno aj s titulku záver je viac než jasný. Ak niekedy v budúcnosti prídem do Piešťan, tak to bude u mňa stopercentne práve hotel Máj, ktorý to tu v Piešťanoch u mňa vyhral na plnej čiare. Či už službami, prístupom personálu, alebo aj skvelou kuchyňou. Musím povedať, že som tu bol maximálne spokojný. A veľmi rád sa sem  vždy znova vrátim.

4 názory na “Keď pobyt v Piešťanoch tak v hoteli Máj

  1. Braňo asi prvýkrát vidím recenziu (zvyčajne teda hodnotíš produkty), v ktorej si dal plné bodovanie hviezdičiek 🙂

  2. Tvoja gramatika je naozaj parádna… Už dávno som toľko chýb za sebou nevidel.
    A ináč by ma zaujímalo koľko ti zaplatili keď im robíš takúto super reklamu 😀

Nie je možné pridávať komentáre.