Kam toho roku na dovolenky ?

Letná dovolenková sezóna sa pomaly ale isto blíži, a tak ma napadlo, že sa s vami podelím o pár dovolenkových destinácií, ktoré by som možno celkom rád niekedy navštívil.

Grécko – Viem teraz to v Grécku vyzerá asi dosť všelijako, a jazdiť tam by mohlo byť momentálne dosť dobrodružné, a tak si túto krajinu z bohatou históriou pravdepodobne väčšina z nás nechá na budúcu dovolenkovú sezónu. Aj keď možno sa mýlim. Osobne by ma však v tejto situácii do Grécka dostal pravdepodobne len málokto.

Anglicko a hlavne Londýn– Áno toto miesto ma celkom dosť láka. Mám celkom rád takú tú stredovekú atmosféru, a anglické tradície. Ani neviem prečo, ale sú mi niečím sympatické. Možno ma tam s časti láka aj presný popis miest v knihách o Sherlockovi Holmesovi. Ale tak či onak Londýn je určite zaujímavým miestom na návštevu, tak ako bol Dublin v Írsku

Chorvátsko a prímorské veci vôbec – Ako ste si všimli, tak vôbec neuvádzam nejaké tradičné morské letoviská. Ono je to aj tým, že mne osobne more nejako extra k šťastiu nechýba. Radšej si niečo pozriem a spoznám, než sa pol dňa pražiť v horúčavách na slnku.

Tatry- Ale aj doma predsa máme pekné miesta. Jedným z nich sú určite Tatry, teda aspoň dokiaľ neprejde tá nová zonácia, lebo ktovie, ako budú Tatry vyzerať po nej, a či ich o povedzme desať rokov ešte spoznáme.

Kúpeľné mestá – Ak považujete za dobrú dovolenku, zdravotnú dovolenku, tak máte pravdu. Vždy lepšia investícia ako sa váľať niekde na pláži. Teda aspoň podľa mňa. Osobne mám za sebou Piešťany a Trenčianske Teplice. Možno ešte niekedy opáčim Bojnice, o ktorých som mimochodom do nedávna netušil, že tam nejaké kúpele aj sú.

A čo vy moji čitatelia, kam sa chystáte na tohoročnú dovolenku ? Bude to niečo akčnejšie dobrodružnejšie ? Alebo zdravotná v kúpeľoch ? Či vyvalovenie sa na pláži ?

2 názory na “Kam toho roku na dovolenky ?

  1. Som určite za Tatry, poprípade ešte by si sa mohol ísť pozrieť do Álp, ale raz si niekde písal, že kondičku nemáš až zase taku good, takže ty by si tam skor šiel sposobom wellness a nie tá hard core turistika 🙂

  2. Som určite za Tatry, poprípade ešte by si sa mohol ísť pozrieť do Álp, ale raz si niekde písal, že kondičku nemáš až zase taku good, takže ty by si tam skor šiel sposobom wellness a nie tá hard core turistika 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.