JBL Creatures III – veľa muziky za relatívne málo peňazí

Pred istým časom som si k mojim iVeciam zohnal celkom zaujímavú repro sústavu. Jedná sa o audio systém dva plus jedna od spoločnosti JBL. A síce presnejšie ide o JBL Creatures III.  Prečo ten zvláštny názov Creatures ? Nuž už na prvý pohľad je jasné že tieto reproduktor nie sú len tak obyčajné sivé kocky, akých je na trhu milión. Reporduktory tak trochu vyzerajú ako morské príšerky. Odtiaľ aj názov Creatures.

 

Zostava sa s kladá z dvoch satelitov, a jedného subwoofra. Na subwoofri sa nachádzajú dva otočné potenciometre. Prvým sa nastavujú basy a druhým výšky. Hlasitosť sa potom upravuje dotykovým  ovládaním na jednom zo satelitných reproduktotorv.  No a ako JBL Creatures III hrajú ? Jedným slovom parádne.

Mal som už doma veľa reproduktorov od Creative, cez Genius až po Logitech. Ale zvuk JBL Creatures ma posadil na zadok. tak čisté podanie výšok a basov som ešte nepočul. A netestoval som to na žiadnom tuc tuc hite, kde máte temer len basy. Ale pekne na soundtrackoch, kde máte v podstate celé spektrum nástrojov, od sláčikov až po bicie.  A treba povedať, že aj pri tej najvyššej hlasitosti to JBL Creatures zvládali s prehľadom. Ak teda hľadáte kvalitné reproduktory za rozumnú cenu, skúste sa napríklad v iStyle alebo aj m:zone informovať na reproduktory JBL Creatures III.