Jabra M5390 Multiuse – šikovné bluetooth slúchadlo

V týchto dňoch my na stole pristála zásielka. v ktorej  sa nachádzalo šikovné bluetooth slúchadlo značky Jabra. Konkrétne model Jabra M5390 Multiuse. No a prečo je tam to označenie Multiuse, aj to sa dozviete v nasledujúcom článku..

Balenie a dizajn

Balenie obsahovalo okrem samotného slúchadla, aj USB dongle, USB káblik, nabíjačku, a cestovné vrecúško. Okrem toho sa v balení ešte nachádzal nástavec, ktorý vám z headsetu vyrobil klasické monofónne slúchadlo k vášmu PC. Ako vidno na fotografii, samotné slúchadlo, je veľmi elegantné a dostatočne dlhé na to, aby bol mikrofón čo najbližšie k ústam. Na prednej strane slúchadla nájdete v podstate len tri najpotrebnejšie tlačidlá. A to tlačidlo plus a mínus na regulovanie hlasitosti, a temer neviditeľné elegantne maskované tlačidlo na dvihnutie, či položenie hovoru. Prídavný držiak, ktorý vám vyrobí zo slúchadla klasický headset, je vyrobený z veľmi ľahkého materiálu, a tým pádom sa dobre nosí aj dlhšiu dobu, a nemusíte sa báť, že by vás s toho držiaka tlačila hlava.  V Jabra mysleli pri dizajnovaní evidentne na užívateľský komfort. To isté platí aj pre klasický držiačik, ak sadu používate niekde v aute. Nuž  a teraz si poďme vysvetliť onen pojem Multiuse v názve produktu.

 

DSC_0014

DSC_0016

Inštalácia, párovanie a všetko okolo toho

Inštalácia sady Jabra M5390 je naozaj nadmieru jednoduchá. Ak ešte stále fungujete na starších Windows XP, máte v balení priložené CD s ovládačmi, ktoré nainštalujete, a môžete veselo párovať. Šťastnejší majitelia Windows 7 sa nemusia ani unúvať inštalovať ovládače, keďže dongle je rozpoznaný automaticky a bez nejakého reptania. A čo to toľko omieľané multiuse ?

Nuž klasické bluetooth slúchadlá fungujú prevážne tak, že  môžu byť spárované len s jedným zariadením. Avšak recenzovaný headset môžete pokojne spárovať aj  s dvoma zariadeniami súčasne. A tak ho môžete tak ako ja mať spárované súčasne s PC, ale aj s mobilným telefónom. A čuduj sa svete, ono to funguje bezchybne.

A čo kvalita zvuku ?

Kvalita zvuku,  býva pri bluetooth slúchadlách dosť ošemetná záležitosť.  Ak som mal niekedy v minulosti staršie modely rôznych slúchadiel, vždy sa ľudia sťažovali, že  ma počujú akoby zo stunde, prípadne jaskyne. Nie tak Jabra. Pri pár testovacích hovoroch cez telefón či Skype sme došli k záveru, že Jabra je výrobca, ktorý hádam konečne vyriešil problém jaskynného efektu v bluetooth sade, pretože si zatiaľ nik nesťažoval že by ma počul dáko divne. Zdá sa, že aj tu konečne svitlo na lepšie časy. Takže zvuk hodnotím ako veľmi dobrý.

Takže čo dodať na záver ?

AK zháňate nejaké bluetooth slúchadlo do kancelárie či auta, a zapáčila sa vám tak ako mne možnosť súčasného spárovania dvoch zariadení, myslím, že je potom Jabra M5390 Multiuse, to pravé pre vás. Sada sa tak isto veľmi pohodlne nosí, a tak isto má aj veľmi solídny nejaskynný zvuk.

 

Hodnotenie 9/10

10 názorov na “Jabra M5390 Multiuse – šikovné bluetooth slúchadlo

 1. tak to je pekna palka, je to zhruba 150€ a za tie peniaze mozes mat aj ine BT sluchadla

 2. Tak práve som dostal odpoveď ohľadom ceny sluchatka. A samotného ma trocha posadila na zadok. Cena je 4.250 Kč v € žiaľ nemám ale veď kurzový prepočet

 3. no cenu by som aj ja rad vedel kedze BT sluchadiel je na trhu uz habadej

  • no cenu by som aj ja rad vedel kedze BT sluchadiel je na trhu uz habadej

   • Tak práve som dostal odpoveď ohľadom ceny sluchatka. A samotného ma trocha posadila na zadok. Cena je 4.250 Kč v € žiaľ nemám ale veď kurzový prepočet

    • tak to je pekna palka, je to zhruba 150€ a za tie peniaze mozes mat aj ine BT sluchadla

Nie je možné pridávať komentáre.