Inzercia: Posielate poštou cennosti? Odporúčame použiť bezpečnostné obálky!

Potrebujete poslať alebo prepraviť hotovosť, citlivé dokumenty, stravné lístky, tovar a podobne? Dnes sa istoty oceňujú viac ako kedykoľvek predtým. Bezpečnostné obálky by ste v tom prípade mali dobre poznať. Vďaka plastovým obálkam okamžite zistíte, či sa niekto nepokúšal narušiť obal, alebo či neprišlo ku krádeži.

Nie len pre finančné inštitúcie

Tieto obálky boli pôvodne vytvorené najmä pre potreby bánk a finančných inštitúcií. Dnes sú už pomerne rozšírené a využívajú ich aj pošty, bezpečnostné agentúry, zmenárne aj fyzické    či právnické osoby. Ak potrebujete doručiť peniaze, cennosti, zmluvy alebo iné dôležité maličkosti aj vy, mali by ste používať plastové obálky.  Či už využívate na doručovanie poštu, kuriérsku spoločnosť alebo tretiu osobu nikdy neviete, komu sa obálka dostane do rúk, alebo čo sa s ňou počas prepravy bude diať.

 

Tieto obálky budú obsah dobre chrániť, pretože sú odolné voči roztrhnutiu, vlhkosti a vode. Ak by sa niekto snažil obálku otvoriť alebo roztrhnúť okamžite si to všimnete a poškodenú zásielku tak nemusíte prebrať. Posielanie s bezpečnostnými obálkami je bežne dostupné a navyše vás bude stáť len zopár centov.

Zásielky si poistite

Pri posielaní dôležitých alebo hodnotných zásielok by ste mali myslieť aj na poistenie. Cestou k adresátovi sa môže list alebo balíček ľahko stratiť alebo poškodiť. V prípade, že ide o cennú zásielku vyššej finančnej hodnoty sa poistenie určite oplatí. Platí to najmä ak posielate stravné lístky, poukážky, letenky a pod. Ešte lepšie ale urobíte, ak mieru poistenia zvýšite aj výberom týchto obálok.

Pri poškodení alebo strate vám v takom prípade môže poisťovňa zaplatiť sumu, na ktorú bol balík poistený. Keď zistíte, že bol obal poškodený, alebo máte podozrenie, že bolo s obsahom manipulované zásielku prevziať nemusíte a príde k reklamácií. Poistenie zásielky je možné pri využití služieb pošty aj kuriérskych a prepravných spoločností a nebojte sa ho v prípade potreby využiť aj vy.