HTC HD2 – Rozporuplný telefón

V týchto dňoch som dostal celkom zaujímavú možnosť, otestovať mobilný telefón od spoločnosti HTC. Konkrétne sa jedná o model HTC HD2. Nuž a moje pocity s tohto  telefónu sú naozaj všelijaké od prvotného WOW efektu ,až po miernu nasranosť. Ale viete čo poďme sa na tento mobil pozrieť pekne z blízka.

Balenie a dizajn

Mobilný telefón HTC HD 2 pricestoval zabalený v relativne malej ,dizajnovo pekne navrhnutej krabici. Už tá vás svojim obalom upozorňovala,  že samotný mobil je trocha big. Teda o voľačo väčší ako sme u mobilných telefónov zvyknutý. Avšak to,že je naozaj celkom veľký prekvapilo aj mňa. V krabici sa okrem mobilu nachádzalo už len štandardné príslušenstvo, ako handsfree , USB kábel a nabíjačka.

DSC01822

DSC01810

Ako som spomínal tak mobil je naozaj trocha väčší než je zdravé. Dominuje mu luxusný displej. Jeho veľkosť však možno obhájiť tým, že v HTC HD2 sa nachádza zabudované GPS, a mapy sa určite lepšie čítajú z väčšieho displeja. K displeju mám však jednu výhradu. Lesk lesk lesk. Áno displej HTC  HD2 je lesklý, možno až príliš. A to pôsobí nemalé problémy na priamom slnku.  Pod displejom sa nachádzajú už len tlačidlá na zdvihnutie a položenie hovoru, či tlačidlá home a start. Na spodnej strane nájdete potom vstup pre slúchadlá a klasické miniUSB.

Technológie

Mobil HTC HD2 je skutočne nadupaný najrôznejšími technológiami, aké si dnes v mobile dokážete predstaviť. Nájdete tu okrem samozrejmej podpory 3G sietí, či HSPDA, aj Wifi, Bluetooth, či integrovanú GPS anténu, alebo fotoaparát. Ovládanie mobilu zabezpečuje technológia HTC Touch Sense. V podstate sa jedná o akúsi widget nadstavbu nad použitý Windows Mobile. Avšak o parádne spracovanú Widget nadstavbu. Veľmi  pekne sú spracované napríklad hodiny, či počasie, ktoré je dokonca animované, a animácia sa prejaví aj na home obrazovke telefónu. Tu sa HTC naozaj zadarilo.

Sociálne siete a internet vôbec

Keďže sú dnes in sociálne siete ako Twitter, či Facebook, nemohla ich podpora chýbať ani v HTC HD2. Ale.. Ale neviem prečo, klient sociálnych sietí nna mňa pôsobil dosť stroho, ba priam až odpudzujúco. Tu sa mohli dizajnéri naozaj trocha posnažiť a naprogramovať Facebook a Twitter klienta trocha  krajšie. Zato veľmi pekne  a zaujímavo je spracovaný Youtube klient.

DSC01819

Facebook

DSC01823

YouTube

DSC01818

Twitter

HTC HD2 ako router

HTC HD2 má jednu veľmi zaujímavú a užitočnú vlastnosť. Umožňuje totiž vyrobiť z vášho mobilného telefónu plnohodnotný AP, na ktorý sa môžete potom pripojiť z vášho notebooku. Pozor však, ak máte nejaký dátovo obmedzený paušál ,a zabudnete si onen router zabezpečiť. Mohlo by sa vám to nepríjemne vypomstiť na budúcej faktúre od vášho operátora. Takže ak už budete túto možnosť používať, určite šifrujte. Ale ako nápad sa mi to veľmi páči. Dalo by sa napísať, že to  čo Apple zakazuje tak HTC povoľuje. Poďme sa však teraz pozrieť na použitý OS.

Windows Windows čo to stváraš

V    HTC HD2 je použitý operačný systém Windows Mobile 6.5. Avšak mám obavy, že tu budem musieť byť veľmi kritický. Pri testovaní som mal totiž neodbytný pocit, že systém je práve to, čo totálne dorazilo inak zaujímavý mobil. Totiž občas som mal pocit, ako keby si telefón žil vlastným životom. Totiž napríklad pri pripojeniach som si nebol celkom na čistom, ktoré pripojenie má vlastne prednosť ak som bol napojený na WiFi.  Celkom ma však dorazilo, keď som potreboval súrne zavolať, avšak milý telefón dokonale vytuhol pri vytáčaní telefónneho čísla. A vyberať baterku na autobusovej zastávke je naozaj zábavné. Inokedy sa mi zase stalo, že sa ktovie prečo sám od seba bez môjho podnetu spustil YouTube klient. Takže ako vidno, Windows mobile nebol pravdepodobne tá najšťastnejšia voľba. A asi už začínam chápať, prečo sa HTC v poslednom čase obracia k platforme Android.

DSC01811

Takže čo na záver ?

HTC HD2 je určite veľmi zaujímavý a elegantný mobilný telefón. Možno vás zaskočí, jeho veľkosť, ako som však písal, tá sa dá obhájiť vstavaným GPS. Jediné čo trocha  kazí radosť s tohto mobilu, je jemne problémový Windows Mobile. Ale v konečnom dôsledku, je tento telefón zaujímavou voľbou. Možno by som však počkal na jeho Android verziu, ak dáku HTC dakedy vydá.

Špecifikácie:
Platforma: Windows Mobile 6.5 Pro
Rozmery:  120,5x67x11mm
Váha: 157 gramov
Sieťe: HSPDA/WCDMA
           GSM/GPRS/EDGE
Displej: 4,3 palcový TFT-LCD dotikový
GPS: Interná anténa
Konektivita: Bluetooth 2.1 + EDR a A2DP
                     WiFi b/g
                     microUSB
Fotoaparát: 5 Megapixel s dual LED bleskom
Rozšírenie: microSD

2 názory na “HTC HD2 – Rozporuplný telefón

  1. Mobilný telefón HTC HD 2 pricestoval zabalený v relativne malej ,dizajnovo pekne navrhnutej krabici. Už tá vás svojim obalom upozorňovala, že samotný mobil je trocha big. malej krabici = big mobil 😀

  2. Mobilný telefón HTC HD 2 pricestoval zabalený v relativne malej ,dizajnovo pekne navrhnutej krabici. Už tá vás svojim obalom upozorňovala, že samotný mobil je trocha big. malej krabici = big mobil 😀

Nie je možné pridávať komentáre.