Hry ktoré ma v roku 2016 najviac potešili a prekvapili

Priatelia, všetci dobre viete, že veľmi rád hrám počítačové hry, a tak isto, že sa neobmedzujem len na jeden žáner hier, ale rád si zahrám všetko možné. A tak vám predkladám zoznam hier, ktoré ma toho roku najviac oslovili.

Overwatch

Medzi titulmi ktoré toho roku veľmi príjemne prekvapili nesmie isto chýbať prvá FPS hra od Blizzardu Overwatch.

Máte k dispozícii hrdinov. Každý z nich má svoje špecifické vlastnosti, plus jednu ultimátnu schopnosť, ktorou raz za čas ak sa správne použije, dokáže s prehľadom zrušiť polovicu nepriateľského teamu.

ana-screenshot-002

V tejto hre  máte v zásade dva druhy úloh. Buď tlačíte vozík na určené miesto, alebo bránite druhému teamu aby ho tam dotlačil, prípadne obsadzujete dopredu určené body, alebo ich bránite.

Paladins

Paladins je v zásade presne to čo Overewatch, ako schopnosťami hrdinov, tak aj úlohami. Akurát mi niekedy príde zábavnejší, a hrdinovia miestami mierne nápaditejší.

Aj v Paladins bránite body alebo ch obsadzujete, či pushujete vozík s nákladom, alebo bránite druhému teamu aby ho dotlačil na určené miesto.

 

cassie-vs-ruckus-1024x576

Na rozdiel od Overwatch, je však základ hry Paladins zdarma. A keďže sa mi hra páčila, podporil som ju kúpou Founders packu, čo vám zabezpečí, že budete dostávať budúcich hrdinov, ktorých si free hráči musia odomykať postupom v hre.

Farming  Simulátor 17

Áno táto hra ma tento rok veľmi príjemne prekvapila a priam sa dá povedať, že až nadchla. Možno si poviete, čo preboha môže byť na farmárčení také zábavné?

Nuž chápem trocha výhrady. V Single playeri môže byť táto  hra niekedy celkom nuda. Avšak pravá sranda začína v multiplayeri, keď ste tak traja štyria kamaráti, a koordinujete svoje postupy cez Discord.

20161201133042_1

Keď sme hrali prvé dni napadlo ma trochu prirovnanie s Tamagochi, Keďže sa o našu virtuálnu farmu temer denne staráme.

20161207155125_1

Na Farmingu sa mi páči aj to, ako vlastne nenápadne propaguje poľnohospodársku či lesnú techniku, a tak je tak trochu aj náučný. Totiž každý jeden stroj od traktora až po motorovú pilku má svoju predlohu z reálneho sveta s oficiálnou licenciou od výrobcu.

20161221210552_1

Tak isto pracovné postupy ako tak sedia. Hovorím zámerne, že ako tak, keďže boli v rámc hrateľnosti určite mierne zjednodušené.

Tak či onak je Farming simulátor 17 skvelá hra na dlhé hodny. Zvlášť v multiplayer s dobrou partiou.

Armored Warfare

Poslednou hrou ktorá ma toho roku nadchla je hra Armored Warfare. Musím sa však priznať, že táto hra to so mnou nemala jednoduché.

Keď mi ju kamoš odporúčal prvý raz, tak som po pár hrách hodil flintu do žita, a na nejaký čas som na hru ani nesiahol.

1

Avšak po čase som jej dal druhú šancu, a teraz ma hra neskutočne baví. A o čom Armored Warfare vlastne je?

Predstavte si World of Tanks, len s modernými tankami. To presne totiž Armored Warfare je. Zaujímavý je aj bacground. Nemáte tu totiž žiadne konkrétne armády, ale ste vlastne žoldnier akejsi Black company, a tanky nakupujete u dealerov zbraní. Čo je myslím celkom super riešenie. Hráči sa tak aspoň nenaťahujú o drobnosti ktorý tank bol ako v ktorej armáde zaradený.

4

Ďalší plus je prístup tvorcov. Narozdiel od Wot vás nenútia ku kúpe premium účtu, aby ste si zahrali vo vyšších tieroch, či aby ste si mohli dovoliť ďalší slot na tank. Všetko máte k dispozícii zdarma. Premium účet vám vlastne akurát trocha uľahčí postup, ale vôbec nie je nevyhnutný.

Plus ak si hru každý deň len ta zapnete, dostanete na konci týždňa 50goldov, len tak, ako pozornosť od tvorcov, že ste hru vôbec zapli.

A aké boli vaše top hry pre rok 2016 ? Podeľte sa  o svoje naj hry v komentároch.