HP TouchSmart 300 PC dotyková elegancia

V týchto dňoch som dostal jedinečnú možnosť otestovať nový model All-in-One PC od spoločnosti HP s označením HP TouchSmart 300 PC. No a my si ho spoločne detailne predstavíme v nasledujúcej recenzii

Balenie a dizajn

HP Touchsmart 300 PC som obdržal v celkom rozmernej krabici. Jej obsahom bolo jednak samotné 20 palcové  All-in-One PC HP TouchSmart 300. Ďalej sa t nachádzalo diaľkové ovládanie, bezdrôtová myš a klávesnica, ako aj miniatúrny USB prímač. Ako som už naznačil HP TouchSmart 300 PC disponuje 20 palcovou dotykovou obrazovkou. Hneď pod ňou sa nachádza tlačidlo home, ktoré vyvolá sadu špeciálnych aplikácií nazvaných jednoducho TouchSmart. Na tie sa však pozrieme trošička neskôr., a úplne na spodu sa nachádzajú veľmi výkonné a kvalitné reproduktory.

 

Na pravej strane tohto PC sa nachádza jednak štrbinová DVD mechanika, ďalej tu nájdeme aj tlačidlo power na samotné zapnutie PC. Potom sa tu nachádzajú ešte dve diódy detekujúce činnosť HDD a DVD mechaniky, a dvojica USB portov.

 

Na ľavej strane nájdeme ovládacie prvky pre pridávanie a uberanie hlasitosti, ako aj tlačidlo mute. Taktiež tu nájdeme tlačidlo, ktoré po stlačení zapne veľmi efektné a však aj efektívne osvetlenie klávesnice. Hneď pod týmto tlačídlom sa nachádza multiformátová čítačka kariet a vstup pre slúchadlá a mikrofón. A čo ponúka pohľad na zadnú časť tohto PC.

 

Na zadnej strane tohto PC sa nachádza jednak vstup pre LAN kábel. Následne tu nájdeme trojicu USB portov. S-Video konektor ako aj vstup pre audio, alebo DVB-T anténu, keďže tento model disponuje samostatným DVB-T tunerom, ku ktorému si viac povieme neskôr.

 

Softvér a funkcie

Spoločnosť HP zvolila pre toto All in One PC  ako operačný systém systém Windows 7 Home Premium v 64 bitovej verzii. Teraz sa však skôr pozrieme na sadu zaujímavých aplikácií od spoločnosti HP. Softvér sa aktivuje už spomínaným stlačením tlačidla Home na samotnom PC. A čo tu nájdete ?

Okrem obligátnych záležitostí ako je  prehrávač videa, či napríklad filmov, tu nájdete veľmi kvalitný softvér na záznam videa zo zabudovanej webkamery, ktorý umožňuje nahrávať vaše videá priamo na Facebook, a disponuje veľkým množstvom zábavných efektov. Mňa ako bloggera však potešila prítomnosť Twitter aplikácie. A Vaše deti určite poteší prítomnosť malých hier.

 

Tak isto tu nájdete aj celkom užitočný poznámkovník, do ktorého si okrem klasických poznámok môžete robiť aj audio, alebo video poznámky. No  v neposlednom rade je to už spomínaná možnosť sledovania TV. Ten som však cez všetku snahu nebol schopný otestovať, keďže v mojej lokalite  to s DVB-T signálom nie je zrovna ružové. Ale ak máte kvalitný DVBT- signál, sledovanie TV na tomto All in one PC by pre Vás nemal byť problém.

Klávesnica , myš, a diaľkové ovládanie

Teraz si povieme niekoľko slov o dodávanej klávesnici, myši a diaľkovom ovládaní. S dodávanými perifériami som bol celkom spokojný. Myška dobre sedela v ruke a veľmi pohodlne sa s ňou pracovalo aj po dlhšom čase. Niekomu môže vadiť, že je trocha ťažšia vďaka baterkám, avšak mne nerobilo problém si na jej váhu zvyknúť. Diaľkové ovládanie je tak isto veľmi precízne spracované. Je na ňom všetko čo by ste pri takomto type PC očakávali. Odo ovládania Windows Media Centra, až po ovládanie TV aplikácie. Jedinú malú výhradu mám ku  klávesnici. Pracovalo sa s ňou síce pohodlne, ale mne ako človeku ktorý píše veľa textov celkom chýbali predtlačené slovenské znaky.

 

 

 

Na čom to celé vlastne beží ?

Nuž to najzaujímavejšia a najdôležitejšie, teda technické špecifikácie som si dovolil nechať na samotný záver recenzie.

Počítač HP TouchSmart  300 PC je poháňaný procesorom AMD Athlon II X3 400e taktovaným na 2,2 Ghz. Osadený je 4 GB RAM. Použitá grafická kartaj je karta spoločnosti NVIDIA  a to konkrétne model GeForce G210. PC je osadené 700GB diskom, čo je myslím dostatočný úložný priestor hádam pre každého z nás.

 

Čo dodať na záver ?

Ak hľadáte nenáročné riešenie, a nebažíte zrovna po brutálnom výkone, tak myslím že HP TouchSmart PC je celkom zaujímavou alternatívou ku klasickému stolnému desktopu.  Osobne za seba musím povedať, že ak by som sa nevenoval strihu videa, prípadne by som nehral sem tam nejakú tú náročnejšiu hru, tak by mi celkom HP TouchSmart 300 PC ako domáci počítač vyhovoval. Ak totiž chcete napríklad aj šetriť miestom, je toto tak isto ideálne riešenie.