Hosťovská recenzia: Orange San Francisco

Dnes Vám prinášam hosťovskú recenziu od Otta Kohúta na mobilný telefón Orange San Francisco. Dúfam že sa vám táto recenzia bude páčiť a bude sa Vám aj dobre čítať. Takže poďme na  to

Telefón Orange San Fracisco ma na prvý pohľad zaujal svojim designom. Predava sa v troch variantach. Prvou je matný kryt telefónu bez matných tlačidiel, ako dalšiu variantu si môžete  zvoliť bielu matnú alebo čiernu lesklú. Bohužial ja som nemal to štastie na matnú ale aj cez to by som povedal že odtlačky okrem displeja nikde nenájdete. Čo je veľkou nevýhodou že na tento telefón nenájdete nikde na internete doplnkové príslušenstvo ako napr. stojan do auta alebo autonabíjačku.

Avšak ani tento problém nieje nevyriešiteľný, stojany do auta sú vstavané na rôzne velkosti mobilov a autonabijačka sa dá použiť z akéhokoľvek telefónu ktorý obsahuje USB autonabijačku. Takže s GPS navigáciou na dlhé cesty problém mať nebudete.

A teraz prejdime na tú časť čo Vás geekerov zaujíma… výkon a kvalita.

Čo sa týka vykonnosti po včerajšiom pretestovani Benchmarku mi aplikácia AnTuTu Benchmarking vyhodila skóre 1855 čo znamená že v tabulke som sa umiestnil nad HTC Hero, Moto Defy ale bohužial pod Nexus One.

No nesklaňajte hlavu… telefón je aj tak celkom rýchli. Skúšal som na ňom Asphalt 5, áno, ten to neutiahne úplne perfektné ale hráteľne to je.

Zakladným OS je Android Eclair 2.1, a tu sa nachviľu pozastavím. Tento OS je na pomery tohto telefón už dosť starý a zbrzdený. OrangeSK vám v blízkej dobe ani neponukne aktualizáciu, tento telefón s Androidom 2.2 ponukajú len v UK takže update-u sa nedočkate ale pokiaľ chcete narootovať telefón a prejsť na Froyo 2.2 stačí ma kontaktovať a poviem Vám presne ako na to.

Kamera

Kamera ma vôbec nesklamala na 3,2 MPix tu síce chýba flashlight ale čo výnimočné Orange San Francisco ponúka je autofókus čo sa nie často vidí na týchto Orange brandovaných telefónoch.

Fotené kamerou telefónu


Parametre

Hmotnosť: Váha mi hodila 114g ale podľa operátora 130g.
Hudba: MP3/AAC prehrávač, vo výbave sluchátka s prepínačom (dosť kvalitné), 3,5mm jack. Pri prehrávaní z reproduktoru odporúčam PowerAmp.apk inak si hudbu nevychutnáte.
Batéria: Li-Ion, 1250 mAh na prekvapenie dosť vydrží testoval som so zapnutou GPS navigáciou a vydržala 4h 31m až potom vyhodila kritický stav. V režime spánku vydrží až 5 dni.
RAM: 512MB, využiteľných len 416MB na Froyo 2.2.
Základná pamäť: 512MB + 2GB karta v balení (možnosť až do 32GB).
Displej: 3,5“ uhlopriečka TFT (OLED), 480×800 rozlíšenie pre displej.

1 názor na “Hosťovská recenzia: Orange San Francisco

  1. standartny microusb je bezna vec.. a SF je brandovany ZTE Blade, cize ani s dalsim prislusenstvom by nemal byt problem, na eBay su drziaky do auta 🙂

Nie je možné pridávať komentáre.