Honor 6 novinka v podaní Huawei

Honor 6

9.6

Dizajn

9.0/10

Výkon

9.8/10

Ovládanie

9.9/10

Pre

  • Dobre sa ovláda jednou rukou
  • Verné podanie farieb

Proti

  • Nevymeniteľná batéria aj keď to už je dnes štandard
  • Niekomu môže príliš pripomínať iPhone

Ešte počas mojej seznam.cz som mal možnosť testovať nový smartphone od spoločnosti Huawei nazvaný Honor 6. A tak by bolo na čase, povedať si, aký Honor 6 vlastne je, a ako sa mi s ním pracovalo.

Dizajn

Dizajnovo sa jedná o celkom podarený produkt, avšak nejednému nestrannému pozorovateľovi v sezname dizajnovo dosť pripomínal iPhone, takže čo tu vlastne máme?

Prednej strane dominuje 5 palcový kvalitný IPS displej s rozlíšením 1920 x 1080, čo poskytuje veľmi príjemný a kvalitný obraz pri hustote 445 pixelov. Nad displejom nájdeme reproduktor a 5 Megapixelovú prednú kameru.

Na pravej strane smartphonu nájdeme tlačidlo na vypnutie telefónu, tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a sloty pre SIM kartu a a microSD kartu. Zospodu sa nachádza už len microUSB slot pre nabíjanie telefónu.

Na zadnej strane toho veľa nenájdeme. Jednak kryt ako je v poslednej dobe zvykom nie je odnímateľný a tak sa tu nachádza len objektív 13 megapixelového fotoaparátu.

Operačný systém

Výrobca pri Honor 6 vsadil na operačný systém Android vo verzii 4.4.2 KitKat, s vlastnou celkom elegantnou úpravou Emotion UI.

Avšak reakcie kolegov v Sezname, boli celkom zaujímavé. Keď nezávisle na mne hodnotili telefón tak dospeli k názoru, že rozhranie značne evokuje iOS prostredie. Neviem mne to až tak okaté nepríde ale, áno istá podobnosť by tu bola.

Na druhej strane na obhajobu Honoru treba povedať, že čo nové v rozhraní sa dá dnes vlastne vymyslieť?  Kosoštvorcové ikonky?  To by vyzeralo asi hodne zvláštne.

A na čom beží Honor 6 po stránke hardvéru?

Treba povedať, že výbava je to celkom zaujímavá. Ako chipset bol použitý mne menej známy HitSilicon Kirin 920. Ako CPU som tu našiel použitých 8 jadier v celkom zaujímavej kombinácii. Quad-core 1.7 GHz Cortex-A15 a Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7.

Táto kombinácia by mala zaistiť lepšiu úsporu energie. Ako GPU bol použitý chip Mali-T628 MP4, ktorý dodáva telefónu veľmi solídny výkon v hrách a multimédiách.

Čo sa týka úložiska, Honor 6 sa dodáva v 16 alebo 32 GB variante s možnosťou rozšírenia o  microSD kartu, a to až do 64GB, takže získate veľmi solídny ukladací priestor.

Čo sa týka pripojiteľnosti telefónu, tak ten podporuje všetky mysliteľné štandardy. Teda Wifi b/g/n. Bluetooth 4.0 či systémy GPS a Glonass, no a samozrejme nechýba ani NFC, či podpora LTE.

Ako sa mi s Honor 6 pracovalo?

Musím povedať, že som od tohto telefónu pôvodne nejak veľké zázraky neočakával, a bol som k nemu dosť skeptický. Avšak ukázalo sa, že trocha neprávom.

Honor 6 sa celkom dobre držal v ruke. Displej bol na ovládanie jednou rukou ešte tak akurát veľký. No a ja podanie farieb bolo celkom príjemné a verné.

Príjemne prekvapila výdrž na batériu. No bodaj by aj nie keď  je v Honor 6 3100 mAh batéria. Aj pri plnom vyťažení v mojom štýle používania, vydržal Honor 6 celkom slušný deň a pol. Ale tak ja som zas trocha extrém vo vyťažení telefónu.

Takže čo dodať na záver?

Honor 6 je pre mňa z dielne Huawei celkom prekvapenie. Avšak nie nepríjemné prekvapenie. Práve naopak.

Áno môžu mu niektorý vyčítať istú podobnosť s iPhone, ale myslím, že Honor 6 si našu pozornosť celkom oprávnene zaslúži, a začínam mať pocit že čo sa týka batérie, tak sa výrobcovia konečne naučili využívať ten veľký priestor v telefónoch celkom užitočným smerom.

Ak teda hľadáte zaujímavý telefón,  a nemusí to byť zrovna top vyhlásená značka, mrknite sa aj na Honor 6 od Huawei. Myslím že budete príjemne prekvapený.

 

 

2 komentáre pri “Honor 6 novinka v podaní Huawei

  1. Za tu cenu to vyzera na slusny mobil. Rozmyslam, ci ist do honor a androidu, alebo radsej skusit v tej cene zohnat nejaky pouzivany iphone 5 alebo 5s..

    • Momentálne tu testujem ešte jeden kúsok od HUAWEI. Mate 7 tiež má celkom rozumnú cenu pri zaujímavých parametropch

Komentáre sú uzavreté.