Hodnotenie: Piešťany vs. Trenčianske Teplice

Môj pobyt v Trenčianskych Tepliciach sa pomaly ale isto kráti, a už som ako tak schopný porovnať oboje kúpele. A tak sa pokúsim o také malé zhodnotenie oboch kúpeľných miest….

Ubytovanie

V Piešťanoch som ako si mnohý pamätáte býval v hoteli Pro Patria. Síce starý hotel, ale mal atmosféru. Inak údajne v ňom straší, keďže bol za prvej svetovej vojny lazaretom, má na to isté predpoklady.

V Trenčianskych Tepliciach bývam v hoteli Slovakia. Trocha modernejšia stavba. Povedal by som priam socialistická výstavba, Ale inak tiež fajn hotel. Izby tak ako v Piešťanoch sú čisté a denne upratované. Upratovačky sú tka dôsledné, že vám ešte aj pyžamo poskladajú.

Procedúry

Procedúry sú v oboch mestách zhruba podobné. Avšak Piešťany my v tomto ohľade trochu pripadali ako fabrika, kde ste vo veľkom videli pobehovať personál s kaďami z bahnom. Nemôžem si pomôcť tu na mňa lepšie pôsobia Teplice. Je tu taký osobnejší prístup k ľuďom. Ale to všetko záleží hlavne na personáli.

Personál

Personál v Piešťanoch, bol fajn, ale len v rámci procedúr, či v rámci svojej funkcie. Z recepčných stál za zmienku snáď len jeden človek. Pali týmto ťa pozdravujem.

Trenčianske Teplice sú na tom oveľa lepšie. Aj keď prvá recepčná na ktorú som v deň príchodu narazil, vyzerala ako strašne dôležitá persóna. Tak sa po čase ukázala ako super baba, s ktorou ste mohli pokecať o čomkoľvek. A hlavne bola s ňou sranda. Tak isto aj ostatné recepčné boli super. Nerobilo im problém, keď som si na recepcii aj na hodinu dve odložil notebook, pokiaľ som vybavil procedúry. To isté platilo o chalanoch a babách v bare. Stav je taký že si tykáme a naozaj nie je s ničím najmenší problém. Takže v prístupe jasne vedú Trenčianske Teplice.

A čo mestá ako také ?

Tak tu sa to bude hodnotiť dosť jednoducho. Ak máte radi mestský život, a akýsi svetový lesk, alebo ako to povedať, tak potom sú Piešťany práve pre vás. Ale ak máte radi kľud, hory, pokoj, a menšie mestečká. Tak potom voľte radšej Trenčianske Teplice. Skvele si tu oddýchnete a vypnete. Ak predsa len zatúžite po meste. Máte tu na skok Trenčín, či Dubnicu nad Váhom.

Záver

Ako som už napísal v  poslednej vete predošlého odstavca. Ak hľadáte veľa ruchu a zábavy, tak voľte Piešťany. Ak však hľadáte kľud tak Trenčianske Teplice. Len také malé upozornenie. Časť kaštieľa a hotel Pax, sú momentálne v rekonštrukcii, takže je tu celkom rušno. Ale nebojte, pokiaľ sa ubytujete v Slovakii alebo v Kryme, tak myslím, že budete spokojný.