HD-DVD v koncoch ?

Tak sa zdá, že najväčšiemu konkurentovi Blu-Ray odzváňa. Od HD-DVD sa po Paramounte odklonilo ďalšie veľké štúdio, a to štúdio Warner Bros. Ak to bude takto pokračovať naďalej, tak to formát HD-DVD môže naozaj pomaly ale isto zabaliť. SONY by tým pádom vyhralo celkom dôležitú bitku na poli štandardov budúcej generácie. Pravdu povediac, osobne viac fandím SONY a ich technológii Blu-Ray. Čo si myslíte vy ? Skončí HD-DVD fiaskom a na smetisku dejín ?

Zdroj: TechCrunch

3 názory na “HD-DVD v koncoch ?

  1. Máš pravdu Braňo, ako som povedal Blu-ray bude tak či tak a dva formáty nosičov by boli asi pre spotrebiteľa mätúce až kontraproduktívne. Toshiba s HD DVD aj keď o polovicu lacnejšia s najväčšiou pravdepodobnosťou prehrá.

  2. Ako povedal Jeevan. Este je velmi skoro na to, aby sme mohli vediet, ako bude postupovat vyvoj v tejto oblasti… Podla mna je jedno, co pride. Ci to bude od Sony, alebo spominanej Toschiby. Aj tak to skonc, ako DVD-cka. Budu sluzit, ako medium na vsetko. Je aj jedno, co pouzivame… Len nech sa tam zmesti velky objem dat, je to rychle a nenarocne na prietory. Hlavne mensie ako klasicke DVD.

  3. Žeby Sony dostalo rozum? Hmmm to si pamätám keď JVC tvorca VHS predal licenciu všetkým výrobcom a ovládol trh.Sony aj keď systém betamax mal kvalitnejší analóg s 280 riadkami a podobne bol na tom aj Philips video 2000, ktorí nepredali svoju licenciu presadil sa celosvetovo VHS od JVC s 240 riadkami.
    Dnes je ešte veľmi skoro rozoberatť vývoj, zvlášť na naše podmienky, ale myslím si že Blu-ray bude tak či tak.Už teraz v NAY môžete vidieť porovnania na plazme klasického DVD a Blu-ray. Je však tiež dôležité ako sa k tomu postaví Microsoft,ktorý pomáhal vývoju HD-DVD a vydal automatickú aktualizáciu fonkcií prídavnej mechaniky HD DVD na svojej konzole Xbox 360.
    Musím však upozorniť že v Europe má výrazný náskok HD DVD vďaka Toschibe a to náskokom 85% pred Blu-ray s 20%.Takže uvidíme Sony s hernou konzolou Playstation 3 a jej ďaľšie kroky ohľadom Blu-ray.

Nie je možné pridávať komentáre.