Havária poľského prezidenta s odstupom času

S odstupom času, je celkom zaujímavé sledovať, ako sa vyvíja vyšetrovania okolo havárie poľského prezidentského lietadla. Samozrejme sa dalo očakávať, že stým ako zahynulo v podstate kompletné velenie poľskej armády, začnú sa vyskytovať najrôznejšie konšpiračné teórie. A fantastovia a milovníci týchto teórií budú mať chvíľu na ružiach ustlané. Špekulovalo sa aj, či si ruská strana nemohla odniesť poľské štátne tajomstvo. Neviem aké sú predpisy, či musí mať generál citlivé dokumenty nonstop pri sebe, alebo, či ich môže nechať v úrade v trezore.  Ja sa skôr prikláňam k druhej možnosti. Ďalej konšpiračné teórie priživilo aj video na YouTube, kde poniektorý diskutéri na konci videa vraj počuli streľbu. No neviem. Ako vravím, takáto udalosť vždy nahrá konšpirátorom. Ale osobne si myslím, že príčina bude nakoniec úplne niekde inde. Možno len hlúpa chyba pilota. No ale nie sme vyšetrovatelia a môžeme sa len dohadovať. Sám som celkom zvedavý, k čomu dospeje vyšetrovanie tohto nezávidenia hodného nešťastia. Aký je váš odhad ? Čo bolo príčinou nehody ? Ak máte chuť zakonšpirujte si trocha.

6 názorov na “Havária poľského prezidenta s odstupom času

 1. Jeden iny pilot co letel s polskym prezidentom hovoril, ze aj jeho nutil pristat, ale ze na druhy neuspesny pokus neuposluchol prezidentove nariadenia a odletel na ine letisko. Ale o tom uz radsej nehovoria. 🙂 Je mi jasne, ze prezident z toho musi vybruslit dobre a pilotovi to uz neuskodi. 🙂

 2. Podla ludi, co sa trocha rozumeju lietaniu pilot neurobil ziadnu chybu typu „chyba pilotaze“. Skor sa priklanaju k tomu, ze bolo vecou prestize pristat s prezidentom…za kazdu cenu dokazat Jemu (prezidentovi) a nadriadenym (generali a ta ich sujta), ze ja som uplne najlepsi pilot aky Vas kedy viezol. Druhy nazor je, ze chudaka pilota donutili k pristatiu a „rozhodli za neho“… samozrejme takato varianta sa nemoze pripustat, pretoze by to hodilo vinu na prezidenta (alebo na nejakeho snazivca co sa chcel pred prezidentom ukazat) … a ON (prezident) by potom nemohol byt narodnym hrdinom a mucenikom, ktoreho „zabil“ jeden „mlady, neskuseny, bezohladny pilot“.

  Proszę Panowie, spróbuj użyć również wziąć pod uwagę tę opcję.
  Prosím vás páni, skúste uvažovať aj o tejto možnosti.

 3. Podla faktov, ktore boli uvedene na internete, pilot dostal pokyn pristat na inom letisku. Pokusal sa 4x pristat (udajne su povolene len 2 neuspesne pokusy). Takze chybu spravil bud pilot, alebo ten, kto mu kazal pristat. Skor sa prikladanam k tomu, ze niekto mu nariadil pristat a ten niekto sedel v lietadle. Pred nim tam pristaval IL-?? s vojenskymi predstavitelmi a tomu sa tiez na druhy pokus nepodarilo pristat a tak odletel a pristal na inom letisku.

 4. Jeden iny pilot co letel s polskym prezidentom hovoril, ze aj jeho nutil pristat, ale ze na druhy neuspesny pokus neuposluchol prezidentove nariadenia a odletel na ine letisko. Ale o tom uz radsej nehovoria. 🙂 Je mi jasne, ze prezident z toho musi vybruslit dobre a pilotovi to uz neuskodi. 🙂

 5. Podla faktov, ktore boli uvedene na internete, pilot dostal pokyn pristat na inom letisku. Pokusal sa 4x pristat (udajne su povolene len 2 neuspesne pokusy). Takze chybu spravil bud pilot, alebo ten, kto mu kazal pristat. Skor sa prikladanam k tomu, ze niekto mu nariadil pristat a ten niekto sedel v lietadle. Pred nim tam pristaval IL-?? s vojenskymi predstavitelmi a tomu sa tiez na druhy pokus nepodarilo pristat a tak odletel a pristal na inom letisku.

  • Podla ludi, co sa trocha rozumeju lietaniu pilot neurobil ziadnu chybu typu „chyba pilotaze“. Skor sa priklanaju k tomu, ze bolo vecou prestize pristat s prezidentom…za kazdu cenu dokazat Jemu (prezidentovi) a nadriadenym (generali a ta ich sujta), ze ja som uplne najlepsi pilot aky Vas kedy viezol. Druhy nazor je, ze chudaka pilota donutili k pristatiu a „rozhodli za neho“… samozrejme takato varianta sa nemoze pripustat, pretoze by to hodilo vinu na prezidenta (alebo na nejakeho snazivca co sa chcel pred prezidentom ukazat) … a ON (prezident) by potom nemohol byt narodnym hrdinom a mucenikom, ktoreho „zabil“ jeden „mlady, neskuseny, bezohladny pilot“.

   Proszę Panowie, spróbuj użyć również wziąć pod uwagę tę opcję.
   Prosím vás páni, skúste uvažovať aj o tejto možnosti.

Nie je možné pridávať komentáre.