Griffin Beacon zbavte sa diaľkových ovládačov

Určite to všetci poznáte. Máte doma jednu TV,  nejaký ten audio systém, prípadne set-top-box či satelitný príjmač, no a ku každému jednému mysliteľnému zariadeniu diaľkový ovladač. No a o chvíľu ich máte toľko, že neviete kde je sever,a  vkuse ovládače hľadádte. Toto veru celkom často riešim aj ja. Verte či nie aj na takom mojom veľkom stole sa dokáže ovládač s prehľadom stratiť, a chvíľu trvá než zistím kam som ho položil. Ako som tak surfoval po nete, a hľadal riešenie tejto zúfalej situácie, narazil som na zariadenie, pri ktorom som si povedal, yes to je presne to čo hľadám.  Jedná sa o zariadenie Griffin Beacon. A v čom spočíva kúzlo tohto zariadenia.

V podstate v tom, že diaľkový ovládač máte neustále pri sebe, keďže na ovládanie x zariadení vám postačí akýkoľvek smartphone, či už Android alebo iOS. Toto malé zariadenie poháňajú 4 AA baterky,a funguje veľmi jednoduchoo. z Vášho podporovaného mobilu vyšlete za pomoci aplikácue Dijit signál prostredníctvom Bluetooth. Ten je následne traansformovaný na IR signál s príslušným kódom daného zariadenia, ktorého ovládač ste si vybrali.

Čo ma veľmi potešilo Beacon pravdepodone pozná aj Set-top-box Motorola, dodávaný k Magio TV, keďže v nastaveniach svietí aj možnosť vybrať si ovládač pre Motorola Cable. Poviem vám, že toto čudo by mi veľmi vyriešilo situáciu s ovládačmi, a tie by mohli smelo putovať do šuflíka. Celkom vážne nad jeho kúpou uvažujem. V SWP dostanete Beacon za zhruba  60 €.