Google upratuje a zatvára projekty

google_logo_male Google ako sa zdá robí veľké upratovanie vo svojich projektoch. Podľa Medialne.sk končí s vývojom služby Jaiku. Tá síce bude fungovať tak ako doteraz, ale evidentne už nie je pre Google tak zaujímavá. Kód mieni poskytnúť ako open source v rámci projektu Jaiku Engine. Nuž uvidíme ako to dopadne. Twitter ho zrejme v popularite prevalcoval. Google tak isto vraj pozastavuje upload videí na  video.google.com. Tak ist Google končí s konkurentom Wikipedie Knolom. Nuž čo. Asi bolo toto veľké upratovanie potrebné. Avšak Jaiku by bola naozaj škoda.

3 názory na “Google upratuje a zatvára projekty

  1. Mohol by som ťa poprosiť o tvoj zdroj (keďže odkaz na medialne.sk je príliš všeobecný), o tom, že Google zatvára Knol počujem prvýkrát a nejak sa mi to nezdá (nehovorím o rôznych špekuláciách, mám na mysli oznámenie, že s tým skutočne končí).

  2. Pri Jaiku je dovod jasny. Vyvoj stagnoval, obcasne problemy, ale najma mizerna odozva. Ked si prejdete zahranicne media, tak vkuse sa pise o Twitteri. O Jaiku tam nenajdete skoro ziadnu zmienku. Jaiku, i ked je podla mna lepsie, nemoze Twitterovi konkurovat a to si uvedomil aj Google.

    Ja osobne uz malo komunikujem na oboch sietach, pre mna je zaujimavejsi koncept Facebooku.

Nie je možné pridávať komentáre.