Google spustil plnohodnotnú turn-by-turn navigáciu aj pre Slovensko

Spoločnosť Google dnes predstavila pre Slovensko veľmi zaujímavú a hlavne užitočnú novinku. Dnes totiž bola spustená plnohodnotná turn-by-turn navigácia pre smaprtphony s OS Android a  iOS aj  pre Slovensko. A tak od dnes môžete plnohodnotne používať navigáciu od google vo svojom mobile. Používať možno dva režimy, a to pre cestu autom, a pešo.

Navigovať je možné k danému miestu, na danú ulicu, alebo aj povedzme k vášmu obľúbenému podniku. Samozrejmosťou je plnohodnotná hlasová navigácia. integrované je tiež samozrejme Streetview, a tak si križovatky môžete pozrieť tak ako reálne vyzerajú.

Android verzia navigácie má však jednu zaujímavú fíčuru navyše. A to zadávanie cieľa hlasom. Pri šoférovaní je to veľmi užitočná vec, a potešiteľné je, že vyhľadávač spoľahlivo rozpoznáva aj slovenčinu, a tak sa pri hlasovom zadávaní nemusíte trápiť s angličtinou.Dokonca aj turn-by- turn navigácia s vami komunikuje v rodnej slovenčine.

Keďže sa však jedná o online navigáciu, menším problémom môže byť používanie tejto navigácie v roamingu, čo priznal aj samotný zástupca spoločnosti Google.Avšak na území Slovenska nemusí byť používanie Google navigácie problém.

Teším sa, že je to ďaľšia služba Googlu, ktorá je dostupná aj u nás. Samozrejme sa však vždy nájdu ľudia, čo  budú kritizovať že vraj je to málo, a že čakali rozšírenie Google play a neviem čo všetko. Lenže si neuvedomujú, že pripraviť plnohodnotnú navigáciu je určite zložitejšie ako rozšíriť Google play o ďalšie položky. A ako ste na tom vy priatelia  ? Budete používať novú navigáciu od Google pre Slovensko ?

 

 

 

Portálu Mojandroid.sk ďakujem za povolenie použiť ich screenshoty