Google public DNS spôsobili na Twitteri jemný rozruch

Dnes spoločnosť Google spravila celkom zaujímavý, krok, údajne pre zrýchlenie práce na internete. Totiž dala k dispozícii svoje DNS servery do užívania verejnosti. Ak si totiž miesto klasickej IP vášho poskytovateľa, nastavíte ako DNS serveri IP adresy 8.8.8.8 a 8.8.4.4, tak od tohto momentu využívate DNS servery Google. Tak som to riskol nastavil areštartol spojenie. Zrýchlenie som veru pocítil. Napríklad Gmail sa natiahol okamžite. To isté platilo aj na väčšinu ostatných webov ako napríklad YouTube. Ale aj klasických webov. Na Twitteri však toto oznámenie rozpútalo značnú debatu o zásahu do súkromia prostredníctvom tejto DNS služby Google. Tak napríklad Depii zareagoval, že on určite do toho nepôjde a jeden z jeho Tweetov k tejto téme znel.

@depi nejde o to,ze by to bolo tajne,skor o zasah do sukromia.to ako keby mas mat dokoran otvorene okno a kazdy na ulici vidi co robis.

@kusi_sk na toto zareagoval nasledovne : brano, ty si neuvedomujes, ake je to pre google cenne, on vie co chces, co mas rad, kam chodis atd.

Tak neviem možno som až prílišný zástanca a fanúšik spoločnosti Google, Ale rozhodne si tieto DNS aspoň pár týždňov budem testovať. A čo vy, aký máte názor na takúto službu. Chytáme zbytočnú paranoju alebo sa jedná o istý zásah do súkromia ?

1 názor na “Google public DNS spôsobili na Twitteri jemný rozruch

  1. Akoze coho sa mam desit? Ved toto vsetko davno Google uz vie http://www.google.sk/history/
    DNS hodnotim pozittivne v tom ze tam budu URL ktore moj provider nema v cache a preto sa mi nacitaju unho az na treti refresh. Toto by sa malo zlepsit ale myslim ze to dobre zvlada aj OpenDNS.

Nie je možné pridávať komentáre.