Google Drive a Google Chrome pre iPad

Na konferencii Google I/O  na ktorej Google prezentuje vždy svoje nové služby a vízie, bola okrem novej verzia Androidu 4.1 či  prezentácie ambiciózneho projektu Google Glasses aj iná zaujímavá záležitosť A to dve veľmi zaujímavé aplikácie pre iOS. Konkrétne sa jednalo o klienta Google Drive, a na veľké prekvapenie nás všetkých aj verzia prehliadača Chrome pre iOS. Ako náhle sa mi tieto informácie dostali do pozornosti neváhal som a obe aplikácie nainštaloval na svoj iPad.  A ako u mňa tieto dve appky obstáli ?

Google Drive

Google Drive ma nejako extra neohúril napokon sa jedná len o samostatného klienta pre už spomínanúslužbu. Spracovanie Google Drive je  elegantné a jednoduché presne v štýle Google. Máte možnosť spravovať svoje dokumenty, či tak ako pri klasickom Google drive prezerať aj dokumenty s vami zdieľané. Samozrejmosťou je synchronizácia. Nič viac nič menej. Jednoduchý  prehľadný klient Google Drive. Google Chrome je však už trocha iná liga.

Google Chrome

Prehliadač Google Chrome pre iPad ma absolútne dostal. Teraz ma pravoverný Applisti asi ukameňujú. Ale mám pocit, že tu Google tromfol aj vstavaný prehliladač Safari. Synchronizácia záložiek a všetkého čo Chrome synchronizuje funguje samozrejme aj medzi iPad a PC. Ba dokonca mám pocit, že Chrome je pod iPad niekoľko násobne rýchlejší ako samotné Safari dodávané Applom. Dokonca ani prehrávanie videa nie je pre Chrome problém. Všetky videá prehráva veľmi dobre. Ako sú na tom weby ? Všetky ktoré som námatkovo skúšal vyzerajú presne tak ako na PC. Avšak keďže sa jedná o mobilné zariadenie, môže sa stať, že niektoré stránky sa zobrazia v mobilnej verzii.

Nech je ako chce a nech si Applisti frflú koľko chcú, Chrome pre iPad sa spoločnosti Google jednoducho veľmi vydaril. A ak by bola možnosť nastaviť ho ako default prehliadač pre iPad, tak neváham ani  sekundu a okamžite tak činím. Inak existuje na tao dáka finta ? Nechcem ale žiaden jailbrake. Ak viete ako nastaviť Google Chrome pre iPad ako default prehliadač, budem rád ak mi necháte  info v komentári.

1 názor na “Google Drive a Google Chrome pre iPad

  1. ano vydaril sa im aj podla
    časopisu techbox no aj tak si myslím, že si applisti prídu na svoje vo frvlani, pretože je to postavene na safari jadre

Nie je možné pridávať komentáre.