Gmail zvyšuje veľkosť prílohy na 25MB

gmail Na blogu Google operating system sa dnes objavila celkom užitočná informácia. Podľa nej Google navýšil v službe Gmail, veľkosť prílohy pripojiteľnej k vašej správe. A tak sa z doterajších 20 MB veľkosť navyšuje na 25 MB. Inak viete mi niekto povedať, prečo sa mailové prílohy pohybujú stále tak v relatívne nízkych číslach ? Je jasné, že na fotografie a dokumenty to bohato stačí. Ale povedzme si otvorene. Užívatelia posielajú nielen dokumenty a fotografie, ale aj rôzne videá z dovoleniek a iné veci. Takže prečo sa obmedzujeme len na tak malé čísla vo veľkosti príloh ?

1 názor na “Gmail zvyšuje veľkosť prílohy na 25MB

 1. Prečo sa obmedzujeme? Napadá ma hneď niekoľko dôvodov:

  1. Čím väčší objem dát, tým väčšia záťaž siete
  2. Čím väčšia veľkosť príloh, tým pomalšia práca s poštou
  3. Obmedzená veľkosť schránok – pri posielaní videí o veľkosti cca 500 MB by aj kapacita súčasného Gmailu mohla byť extrémne nedostatočná, nehovoriac napr. o slovenských freemailoch.
  4. Ešte raz obmedzená veľkosť schránok, tentokrát v pracovnom prostredí – či niekto verí alebo nie, v práci mám veľkosť mailboxu limitovanú na 100 MB. Potom je práca s poštou obmedzená dokiaľ poštu nearchivujem.
  5. FUP či mobilný internet – používam aj mobilný internet a to dosť, predstava sťahovania takýchto príloh mi nie je veľmi sympatická.
  6. Nechcem ani pomyslieť na reťazovky s veľkosťou príloh nad 25 MB
  7. ???Spam???
  8. Google upozornil na jeden dôležitý fakt – pokiaľ odosielame prílohy s touto veľkosťou, je potrebné sa uistiť, že to zvládne aj schránka príjemcu. To môže byť dosť veľký problém u väčšiny poskytovateľov a aj v prípadoch, že mailovú schránku prevádzkujem na vlastnej doméne s niektorým zo základných hostingov.

  Ďalších dôvodov by sa určite našlo požehnane.
  V živote som neposlal mail s prílohou väčšou ako pár MB. Čo nechcem aby iní robili mne, nerobím ja im.

Nie je možné pridávať komentáre.