Galaxy S4 aký bol a čo ma na ňom zaujalo najviac ?

Ako isto všetci viete hlavne z tweetov, v týchto dňoch som mal na testovnie zapožíčanú horúcu novinku Samsung Galaxy S 4. Avšak povedal som si, že nespíšem klasickú recenziu, ktorých ste si na internete aj tak už prečítali mraky, ale poviem vám skôr, aký dojem na mňa Galaxy S4 zanechal. Takže poďme pekne po poriadku.

Dizajnovo lopata áno aj nie

Dosť ľudí nadáva Samsungu Galaxy S4 do lopaty, a to kvôli jeho 5 palcovému displeju, a tak som sa trocha obával ako na tom bude Galaxy S4 s ergonómiou.

Musím povedať, že tu ma Galaxy S4 príjemne prekvapil. Aj napriek 5 palcovému Full HD displeju som ho stále asi aj vďaka oblému dizajnu pohodlne dokázal ovládať jednou rukou.

Veľmi logicky sú umiestnené ovládacie prvky, presne tak ako na predošlej Galaxy S3. Čize na pravej strane je ovládanie vypínania telefónu a a hlasitosti.

Na spodu v strede nájdete potom hw tlačidlo home a po pravej a lavej strane tlačidla nájdete tradičné dotykové tlačidlá ako sme u Samsungu zvyknutý.

Čo sa týka fotoaparátu tak zadný fotoparát disponuje optikou 13 Megapixel s maximálny rozlíšením 4128 x 3096, čo je na fotoaparát smartphone naozaj veľmi dobré. Predná kamera určená hlavne pre videohovory je potom dvojmegapixelová z rozlíšením 1080p.

Vychytávky a veci ktoré ma zaujali

Klávesnica

Alfou a omegou smartphone je určite aj kvalitná SW klávesnica. Galaxy S4 ju má spracovanú naozaj veľmi dobre. V Samsungu nešetrili miestom a pridali samostatný riadok pre číslice, a tak nemusíte, tak ako doteraz prepínať medzi znakmi a číslicami. Šikovné vylepšenie, ktoré urýchli písanie SMS či poznámok.

SHealth

Nie som síce nejaký športovec, a tak sa možno čudujete, prečo práve mňa nadchlo niečo také ako je aplikácia SHealth. Nuž je to s dvoch dôvodov. Jednak je fajn, že nie čo takéto nájdu športovci už v defaultnej výbave telefónu.

A druhá vec ktorá ma pri tejto aplikácii zaujala je využitie nových senzorov. A to teplomera a senzoru merania vlhkosti. Mylsím že tieto senzory by sa mohli objavovať aj v iných smartphonoch.

WatchON

Samsung myslel aj na tých ktorý si radi pozrú film na svojom domácom kine, či radi sledujú TV. Do Galaxy S4 sa totiž vrátil infra senzor spolu s aplikáciou WatchOn.

Vďaka tejto aplikácii som ani raz nemusel použiť diaľkové ovládanie Magio boxu, či môjho TV. Všetko s prehľadom zvláda Galaxy S4 a aplikácia WatchOn.

Jednoducho svoj set top box či TV ovládate pomocou smartphonu, ktorý máte tak či onak nonstop pri sebe. Prečo sa teda obťažovať aj diaľkovými ovládačmi no nie ?

249145_10151428361627073_1836924355_n 261732_10151428370922073_1821603813_n 931299_10151428361527073_1453098767_n (1)

Fotenie oboma kamerami súčasne raj hipstera

Samsung Galaxy S4 pravdepodobne splnil sen každého hipstera. Nový softvér totiž dokáže fotografovať prednou aj zadnou kamerou súčastne.

Takže napríklad na dovolenke v Paríži fotíte zadnou kamerou Eifellovku, a prednou svoj autoportrét. Viem pre niekoho možno ptákovinka, ale mnohých to asi poteší. Samozrejmosťou je potom nahrávanie Full HD videa, či fotenie HDR fotografií.

S View Cover

Jednou z veľmi podarených vychytávok týkajúcich sa príslušenstva je púzdro S View Cover. Je to vlastne špeciálny kryt. Jeho prednú stranu tvorí kryt displeja s malím okienkom.

Vo výreze sa zobrazuje časť displeja ktorá je aktívna aj po jeho zakrytí puzdrom, a tak stále dostávate informácie o notifikáciach, prípadne o stave signálu a batéerie. Samozrejme tiež môžete prjať hovor, a nemusíte tak odkrývať celý displej.

Poriadny výkon

Samsung Galaxy S4 samozrejme disponuje aj poriadnym výkonom. Tento výkon zabezpečuje dodávaný štvorjadrový 1,6 GHz procesor Cortex-A15 a grafiku zabezpečuje PowerVR SGX 544MP3 a toto spojenie je spolu s OS Android 4.2.2 Jellly Bean robí z Galaxy S 4 veľmi výkonný stroj.

Čo dodať na záver ?

Galaxy S4 je určite nadupaným smartphone. Osobne ma presvedčil, že to s tým Androidom nie je predsa len možno až tak zlé. Ak teda hľadáte špičkový smartphone, určite sa zamyslite okrem iného aj nad týmto smartphone.