Fúzia Microsoft a Yahoo – Čoho sa zľakol Google ?

O fúzii Microsoftu z Yahoo sa hovorí čoraz hlasnejšie. Nuž a samozrejme táto fúzia nenechala chladným ani taký gigant, akým Google je. Ten reagoval dosť prudko. V Googli sa podľa niektorých vyjadrení obávajú aj toho, že sa touto fúziou dostane pod kontrolu obrovské množstvo mailových a IM kont. Lenže tu si dovolím oponovať. Veď keby Google chcel, tak má tiež pod kontrolou nemalé množstvo kont na Gtalku a Gmail. Takže takúto prudkú reakciu Google dosť dobre nechápem. Skôr sa mi zdá, že sa Google bojí o reklamný trh. Teda že by mohla byť ohrozená pozícia jeho programu Adsense. Nuž a ešte jednu poznámku si ku Googlu neodpustím. Možno by sa nemusel tak zrazu báť tejto fúzie, ak by miesto skupovania najrôznejších spoločností, investoval financie napríklad do modernizácie služieb. Lebo aj keď je Gmail super služba, priznajme si, že predsa len pôsobí už trocha zastaralo.

6 názorov na “Fúzia Microsoft a Yahoo – Čoho sa zľakol Google ?

  1. v com je ten gmail zastaraly? tomuto vazne nechapem wed stale ide o ten isty POP./IMAP protokol a nejaky webmail. v pripade Gmailu prespikovany ajaxom a stale revolucny… Google ma stale naskok a urcite si ho bude aj nadalej budovat

  2. S tymi sluzbami mas pravdu. Google ma perfektne vyhladavanie a este je dobre analytics, ale ostatne sluzby nestoja za moc na cele s gmailom.

  3. Nuž ak sa pozrieš na taký Yahoo mail v novej verzii alebo Live Mail. Mám pocit, že sú o dosť modernejšie. Ale zas Google vedie v spoľahlivosti serverov.

Nie je možné pridávať komentáre.