Futbal náš kam to speješ

Nie som nejaký veľký športovec, to je o mne dávno známe. Ale nemám rád jednu vec. A to vandalizmus a výtržníctvo na akomkoľvek športovom podujatí, a na Futbale asi obzvlášť.  A je mi úplne jedno ktorá  strana výtržnosti začne. A však to čo sa stalo dnes v Trnave, kde fanúšikovia podpáli vlajku, od ktorej sa chytili sedačky na štadióne, tak to hádam ani nemá obdobu. Ak ako divák idem na štadión pozrieť zápas, tak tam predsa hádam nejdem s cieľom zničiť pol štadióna. Alebo žeby áno ? Inak celkom by ma zaujímalo, čo robilo to kvantum policajtov, ktoré tam bolo. Neviem presne, aké sú predpisy. Ale nemohli tam proste nabehnúť, a dotyčných fanúšikov odviesť už pri prvom náznaku veľkého prúseru ? Bolo by možno vhodné urobiť to, čo funguje v Česku. A síce sudca priamo na štadióne, ktorý nespratného fanúšika pošle rovno do chládku. Údajne sa tak v Česku znížil počet zápasov, kde dôjde k výtržnostiam. taký sudca, je totiž asi pre podobných ľudí dostatočným varovným prstom. Lebo s Futbalu do basy sa asi nikomu veľmi nechce. No čo páni zo zväzu, kedy bude takéto opatrenie aj u nás ? Alebo nebodaj čakáme až sa stane niečo horšie než je podpálený štadión ?

2 názory na “Futbal náš kam to speješ

  1. Neviem, či na všetkých zápasoch v ČR, ale čo som bol parkrát na ligu majstrov alebo pohár uefa, tak nikdy na štadióne nepredávali alkohol, ani pivo, len nealkoholické.

  2. Neviem, či na všetkých zápasoch v ČR, ale čo som bol parkrát na ligu majstrov alebo pohár uefa, tak nikdy na štadióne nepredávali alkohol, ani pivo, len nealkoholické.

Nie je možné pridávať komentáre.